Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Pracownicy skarbówki domagają się blokady zmian podatkowych i rozpoczynają protesty

Dziś Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej przesłała pismo do premiera, Mateusza Morawieckiego, w którym domaga się zablokowania zapowiedzianych przez wiceministra Artura Sobonia zmian w systemie podatkowych. Związkowcy poinformowali jednocześnie premiera, że w najbliższych tygodniach rozpoczynają ogólnopolskie akcje protestacyjne.

“Szanowny Panie Premierze,

Jesteśmy oburzeni rządowym projektem kolejnej reformy podatkowej. Jego wdrożenie pogrąży kraj w chaosie, a Krajowa Administracja Skarbowa nie będzie w stanie opanować narastającego bałaganu.

Już Polski Ład wywołał chaos prawny w polskim systemie podatkowym. Reforma była źle przygotowana, nieprecyzyjna i na dodatek kilkukrotnie modyfikowana już po jej wdrożeniu. Do dziś nie ma jednoznacznej wykładni części przepisów. Tym bardziej trudne do zaakceptowania jest rozpoczynanie kolejnej rewolucji podatkowej w czasie, gdy jeszcze nie doprowadzono do końca tej poprzedniej. Przepisy podatkowe powinny być jasno określone, oraz przejrzyste. Polityka rządowa sprawia, że obecnie nikt nie rozumie polskiego systemu podatkowego, ponieważ nie ma jego jednoznacznej wykładni. Nie zgadzamy się, aby to pracownicy skarbówki mieli ponosić odpowiedzialność za źle przygotowane prawo.

Zgodnie z deklaracjami rządu w bieżącym roku mają obowiązywać co najmniej trzy systemy podatkowe: ten z ubiegłego roku, Polski Ład oraz nowe pomysły przedstawione przez wiceministra Artura Sobonia. Zgodnie ze stanowiskiem Rady Ministrów podatnicy mają być rozliczani na podstawie tych rozwiązań, które są dla niech najkorzystniejsze. Innymi słowy służby skarbowe będą musiały na bieżąco dokonywać porównań trzech różnych systemów podatkowych wraz z ich modyfikacjami dokonywanymi w przeciągu roku i przy rozliczeniu rocznym PIT-ów przedstawiać podatnikowi różne alternatywy.

Jako doświadczeni, wykwalifikowani urzędnicy skarbowi stanowczo informujemy, że Krajowa Administracja Skarbowa nie jest przygotowana na realizację takiego scenariusza. Pracownicy skarbówki już teraz są przemęczeni i przepracowani, a wkrótce dojdą im nowe obowiązki związane z obsługą uchodźców ukraińskich. Dokonywanie w tak trudnym czasie kolejnych rewolucji podatkowych to działania szkodliwe i niebezpieczne dla funkcjonowania państwa. Trudno nam też zaakceptować fakt, że rząd znowu proceduje swoje pomysły w ekspresowym tempie, bez właściwych, przekonujących i odpowiednio przygotowanych konsultacji społecznych oraz planując bardzo krótkie vacatio legis.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na brak reakcji na nasze postulaty płacowe i planowaną przez rząd obniżkę realnych wynagrodzeń w Krajowej Administracji Skarbowej, w najbliższych tygodniach podejmiemy ogólnopolskie akcje protestacyjne.

W tym kontekście tym bardziej żądamy wycofania naprędce przygotowywanych zmian w systemie podatkowym.

Agata Jagodzińska, przewodnicząca Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa w Krajowej Administracji Skarbowej.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content