Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Praca radnej sprawia mi dużo radości i jest moją pasją”

Kandydatka do rady miasta Częstochowy z okręgu wyborczego numer 2 (dzielnice: Zawodzie Dąbie, Północ, Mirów, Wyczerpy, Rząsawa) Krystyna Stefańska numer 1 na liście KWW Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk opowiada o swoich dokonaniach w radzie miasta oraz o planach na przyszłość.

– Jest Pani radną miasta Częstochowy od dwóch kadencji, co nie oznacza, że nie działała Pani wcześniej…
– To prawda. Zanim zostałam radną miejską byłam bardzo aktywną Przewodniczącą Rady Dzielnicy Zawodz-Dąbie. Z wielką determinacją walczyłam z likwidacją Szkoły Podstawowej nr 22, likwidacją internatu, który miał być przeznaczony na mieszkania tymczasowe. Wygrałam walkę z budową kompostowni przy ul. Odlewników. To właśnie moje zaangażowanie stało się swego rodzaju nagrodą od mieszkańców, gdy złożyłam swój akces do rady miasta, bo mogłam z powodzeniem liczyć na ich głosy.
Od 2010 roku walczyłam o pozyskanie zewnętrznych (rządowych) środków finansowych na budowę wałów przeciwpowodziowych na kanale ulgi Kucelinka, by widmo powodzi z 1997, 2010 i 2013 roku nigdy nie powróciło.
Efektem mojej ciężkiej pracy w tym zakresie jest budowa wałów przeciwpowodziowych na kanale ulgi Kucelinka na odcinku 15 km (od ul. Srebrnej do Bugaja). Obecnie mamy wybudowane 2 km wału przeciwpowodziowego za kwotę 14 milionów złotych. Dalsze etapy prac będą realizowane w kolejnych latach.

– Jakimi osiągnięciami może się Pani poszczycić, jako radna mijającej już kadencji?
– Podczas mojej działalności w Radzie Miasta Częstochowy, udało mi się doprowadzić do realizacji trzech moich zadań – priorytetów. Wspomniana już przeze mnie budowa wałów przeciwpowodziowych na kanale ulgi Kucelinka (2 km), ale też budowa ulicy Złotej na odcinku od ul. Mirowskiej do ul. Legionów wraz z powrotem komunikacji miejskiej, budowa ulicy Suchej, budowa ulicy Olsztyńskiej (koło przychodni), budowa ulicy Kołłątaja, budowa ulicy Traktorzystów i budowa ulicy Zdrojowej. Za sukces poczytuję sobie budowę IV Komisariatu Policji w Częstochowie. Dodam, że doprowadzenie do realizacji tego zadania zajęło mi 7 lat. Obecnie mamy wszystkie pozwolenia na budowę tego obiektu. Czekamy tylko na fundusze. Dzięki moim staraniom powstały nowe chodniki (ul. Wolna, ul. Orlik-Ruckemanna, ul. Olsztyńska, ul. Makuszyńskiego, ul. Mirowska, ul. Dębowa). Położono nowe nawierzchnie na ul. Miernej, Koszykowej, Górników, Meliorantów, Rzemieślniczej, Bystrej. Doprowadziłam do termomodernizacji Szkoły Podstawowej nr 19, Szkoły Podstawowej 10 i Przedszkola przy ul. Olsztyńskiej, Szkoły Podstawowej nr 27 w Mirowie. Dzięki moim staraniom powstały place zabaw, boiska i siłownie zewnętrzne. Postarałam się, by powrócił kurs tramwaju na Kucelin, wcześniej wyłączony z ruchu w tym kierunku itd.

– Jeśli zostanie Pani radną po raz kolejny, jakimi problemami mieszkańców zamierza się Pani zająć?
– Moim priorytetem będzie bezkompromisowa walka z trucicielami środowiska. Stałam i stoję na straży ochrony środowiska i ludzi. Walczę, by na terenie Częstochowy nie doszło do budowy instalacji znacząco oddziałujących na środowisko (kompostownia, biogazownia, spalarnia śmieci, składowiska materiałów niebezpiecznych), które mogłyby zdegradować nasze miasto i zagrażać życiu i zdrowiu mieszkańców. To dzięki mojej czujności i odwadze nie udało się wybudować kompostowni przy ulicy Legionów czy uruchomić spalarni śmieci na terenie Huty Częstochowa.
Nadal będę działać w tematach infrastruktury drogowej. Potrzebujemy modernizacji dróg, chodników oraz budowy kanalizacji.
Bliski jest mi temat budowy stadionu dla Rakowa, który popieram i któremu jako radna sprzyjam. Sprawy dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców powinny w nowej kadencji zacząć się od lokalizacji, przeglądu i doprowadzenia do użytku wszystkich schronów na terenie Częstochowy. Moim oczkiem w głowie od lat jest współpraca z seniorami, osobami niepełnosprawnymi i samotnymi, klubami sportowymi i stowarzyszeniami, którą zamierzam kontynuować w nowej kadencji rady miasta Częstochowy.
Wiem, że jest przed nami dużo zadań, które musimy zacząć, dokończyć i zrealizować, dlatego będę startować w wyborach samorządowych 7 kwietnia 2024 roku, by nadal służyć mieszkańcom.

– Gdyby miała Pani samą siebie scharakteryzować – to jaką jest Pani osobą?
– Jestem osobą odważną, pracowitą, otwartą na współpracę, przebojową i kreatywną. Nie boję się trudnych wyzwań. Kocham ludzi i zwierzęta. Będąc radną, zawsze godnie reprezentowałam nasze miasto i mieszkańców na terenie Polski i na arenie międzynarodowej.
Praca, którą wykonuję jako radna, sprawia mi dużo radości i jest moją pasją, Jestem społecznikiem. Unikam polityki. Szanuję ludzi za ich osobowość i pracowitość. W swojej służbie nigdy nie kieruję się przynależnością partyjną drugiego człowieka.
Szanuję ludzi, którzy ponad podziałami partyjnymi potrafią wspólnie rozwiązywać problemy miasta i mieszkańców. Zawsze stoję blisko każdego potrzebującego i z wielką starannością wykonuję zadania, które mieszkańcy mi wyznaczają.

– Startuje Pani z miejsca numer 1 w okręgu numer 2 (Zawodzie – Dąbie, Wyczerpy, Mirów, Północ) KWW Wspólnie dla Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk.
– Działam jako radna niezależna w Stowarzyszeniu „Wspólnie dla Częstochowy” z Prezydentem Miasta Częstochowy Panem Krzysztofem Matyjaszczykiem (bez partii politycznych). Byłam i jestem po to, by pomagać i rozwiązywać problemy mieszkańców, by cieszyć się wspólnie z sukcesów. Jako radna miasta pracowałam bardzo ciężko, z oddaniem i poświęceniem. Byłam dostępna dla osób potrzebujących o każdej porze dnia. Zawsze służyłam radą i pomocą. To zaangażowanie i aktywność zostały zauważone. Za moją pracę w samorządzie na rzecz miasta, byłam wiele razy nominowana do prestiżowych plebiscytów: „Człowiek Roku”, „Kobieta na Medal”, „Osobowość Roku 2018”. W 2022 roku dzięki głosom mieszkańców naszego miasta otrzymałam główną nagrodę w plebiscycie Dziennika Zachodniego – „Osobowość Roku 2022”.

Szanowni Mieszkańcy, proszę o poparcie mojej kandydatury w wyborach samorządowych, gdyż mam jeszcze wiele spraw i tematów, które chciałam zrealizować i dokończyć. Dziękuję Państwu za każdy głos oddany na moja osobę.

Z wyrazami szacunku Krystyna Stefańska Radna Miasta Częstochowy.

Materiał wyborczy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content