Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Pośle? Tak, wyborco! Nic, tylko chciałem upewnić się, że jesteś

Niedawno upłynęło sto dni od zaprzysiężenia Sejmu VII kadencji. Jak sprawują się nasi posłowie?  Marek Balt zatrudnił aż 7 współpracowników, Artur Bramora ma stosunkowo niewiele wystąpień, Szymon Giżyńki nie uczestniczył w 7 głosowaniach sejmowych, Izabela Leszczyna w znikomym stopniu zabiega w Sejmie o sprawy Częstochowy, Halina Rozpondek jest najmniej na mównicy aktywną posłanką, Grzegorz Sztolcman jest zupełnie niewidoczny, a Jadwiga Wiśniewska lubi zagraniczne grupy parlamentarne: Polsko-Kanadyjska, Polsko-Singapurska, Polsko-Szwajcarska, Polsko-Turecka.

Marek Balt – Sojusz Lewicy Demokratycznej
zawód: inżynier ekonomista
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 6 wypowiedzi (m.in. o Polskiej Miedzi, o diabetykach, o refundacji leków)
zapytania: 1 (w sprawie exposé prezesa Rady Ministrów)
pytania w sprawach bieżących: 1 (w sprawie refundacji leków dla osób chorych na cukrzycę)
obecność na głosowaniach (333): obecny na 325
uczestniczy w Komisjach: Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa, Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo ochrony środowiska oraz niektórych innych ustaw, Komisja Zdrowia
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 10 m. 12
współpracownicy: 7 osób
* Daniel Franciszek Głowacki – asystent społeczny posła, źródło dochodów asystenta przez ostatnie 3 lata: Komenda Główna Policji, Rada Dzielnicy miasta stołecznego Warszawy
* Karina Szewczyk – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Rady Miejskiej SLD w Częstochowie (umowa zlecenie)
* Piotr Gajda – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Zrzeszenie Studentów Polskich w Częstochowie (umowa zlecenie), Firma Reklamowa (umowa zlecenie)
* Kamila Boczkowska – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Agencja Pracy Tymczasowej Kraków (umowa zlecenie), sklep z galanterią (umowa zlecenie)
* Gabriela Kuzior – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: firma branży motoryzacyjnej (umowa zlecenie)
* Przemysław Koperski – asystent społeczny posła (zastępca prezydenta Częstochowy), źródło dochodów asystenta przez ostatnie 3 lata: WUP Katowice, firma doradcza, firma oferująca usługi szkoleniowe, Urząd Miasta Częstochowy
* Łukasz Wabnic – asystent społeczny posła (radny Częstochowy), źródło dochodów asystenta przez ostatnie 3 lata: firma zajmująca się produkcją filmową – Łódź, TVN S.A., firma zajmująca się castingami do filmów – Łódź.

Artur Bramora – Ruch Palikota
zawód: optyk
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 5 wypowiedzi (m.in. o pobudzeniu sektora małej i średniej przedsiębiorczości, o rozpoczęciu edukacji przez sześciolatków)
interpelacje: 8 (m.in. w sprawie kart chipowych używanych w woj. śląskim przez pacjentów NFZ, w sprawie zamrożenia progów uprawniających rodziny wychowujące dzieci do otrzymywania zasiłków rodzinnych)
obecność na głosowaniach (333): obecny na 325
uczestniczy w Komisjach: Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Komisja Zdrowia
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Matejki 67 m. 69, Myszków, ul. Kościuszki 97
współpracownicy: 1 osoba (w trakcie rekrutacji)

Szymon Giżyński – Prawo i Sprawiedliwość
zawód: poseł
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 10 wypowiedzi (m.in. o połączeniach kolejowe z Warszawą, o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników)
interpelacje: 50 (m.in. w sprawie podatku katastralnego, w sprawie prześladowania chrześcijan na świecie, w świetle raportu międzynarodowego Dzieła Pomocy Prześladowanym Chrześcijanom “Otwarte Drzwi”, w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń (African swine fever ASF) w związku z pojawiającymi się systematycznie nowymi ogniskami choroby na terenie Rosji)
oświadczenia: 6 (m.in. w sprawie kształtu legitymacji poselskiej VII kadencji Sejmu, w sprawie wystąpień sejmowych Janusza Palikota)
obecność na głosowaniach (333): obecny na 326
uczestniczy w Komisjach: Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Łódzka 8 m. 12, Kłobuck, ul. 3 Maja 2
współpracownicy: 1 osoba
* Grażyna Matyszczak – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Posła na Sejm RP Szymona Giżyńskiego, lokalna gazeta w Częstochowie (¼ etatu), firma zajmująca się produkcją tkanin i firan z Poraja (umowa o dzieło).

Izabela Leszczyna – Platforma Obywatelska
zawód: nauczyciel konsultant
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 7 wypowiedzi (m.in. o publicznych finansach, o posłaniu sześciolatków do szkoły, o likwidacji szkół, o wprowadzeniu przez rząd podwyżki podatku VAT)
interpelacje: 2 (m.in. w sprawie prowadzenia szkoły lub placówki niepublicznej na podstawie ustawy o systemie oświaty przez podmioty wymienione w ustawie o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne)
pytania w sprawach bieżących: 1 (w sprawie braku regulacji prawnych stosunków między stronami umów deweloperskich zapewniających ochronę praw przyszłych właścicieli)
obecność na głosowaniach (333): obecna na 332
uczestniczy w Komisjach: Komisja Edukacji, Nauki i Młodzieży, Podkomisja stała ds. jakości kształcenia i wychowania, Komisja Finansów Publicznych, Podkomisja stała do monitorowania systemu podatkowego
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Targowa 1, Myszków, ul. Kościuszki 16
współpracownicy: 1 osoba
* Łukasz Pabiś – pracownik posłanki, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Posła na Sejm RP Izabeli Leszczyny (umowa o pracę), Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH (umowa o dzieło).

Halina Rozpondek – Platforma Obywatelska
zawód: bibliotekoznawca
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 1 wypowiedź (o systemie dochodowym dla jednostek samorządu terytorialnego)
interpelacje: 2 (m.in. w sprawie umieszczenia na liście projektów indywidualnych inwestycji “Przebudowa drogi krajowej 91 w Częstochowie – ul. Warszawska i ul. Rędzińska wraz z budową węzła DK91 z DK1”)
obecność na głosowaniach (333): obecna na 330
uczestniczy w Komisjach: Komisja Łączności z Polakami za Granicą, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Podkomisja stała ds. finansów samorządowych, Podkomisja stała ds. ustroju samorządu terytorialnego
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Nowowiejskiego 24, Myszków, ul. Kościuszki 16, Kłobuck, ul. Wieluńska 3 m. 9
współpracownicy: 1 osoba
* Andrzej Zembik – pracownik posłanki, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Posła na Sejm RP Haliny Rozpondek.

Grzegorz Sztolcman – Platforma Obywatelska
zawód: lekarz medycyny
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 1 wypowiedź (o refundacji leków)
interpelacje: 6 (m.in. w sprawie poszerzenia składu zespołu do spraw opieki paliatywnej i hospicyjnej, w sprawie ograniczenia liczby zawodów reglamentowanych, w sprawie komunikatu Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o kartach ubezpieczenia zdrowotnego na terenie woj. śląskiego)
obecność na głosowaniach (333): obecny na 329
uczestniczy w Komisjach: Komisja Finansów Publicznych, Podkomisja stała do monitorowania wykorzystania środków unijnych, Komisja Zdrowia
biuro poselskie: Częstochowa, ul. Targowa 1, Myszków, ul. Kościuszki 16
współpracownicy: 1 osoba
* Fryderyk Folcholc – pracownik posła, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Posła na Sejm RP Grzegorza Sztolcmana, radny gminy Mykanów.

Jadwiga Wiśniewska – Prawo i Sprawiedliwość
zawód:
pedagog
wystąpienia na posiedzeniach Sejmu: 16 wypowiedzi (m.in. o działaniach rządu przyspieszających rozwój Polski, decydujących o innowacyjności, o pomocy państwa w zakresie dożywiania dzieci biednych)
interpelacje: 21 (m.in. w sprawie remontu tzw. protezy koniecpolskiej, czyli połączenia Centralnej Magistrali Kolejowej z Częstochową przez Koniecpol, w sprawie budowy odcinka autostrady A1 (od węzła Rząsawy do Pyrzowic) oraz obwodnicy miasta Częstochowy)
zapytanie: 1 (w sprawie likwidacji Sądu Rejonowego w Lublińcu)
pytania w sprawach bieżących: 1 (w sprawie braku działań rządu wobec faktu dyskryminacji katolików w Polsce, na przykładzie nieprzyznania miejsca na multipleksie dla TV Trwam)
oświadczenia: 3 (m.in. w sprawie krzyża w sali posiedzeń Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, w sprawie dramatycznej sytuacji jedynego w Polsce Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego dla Dzieci w Częstochowie, który zajmuje się przewlekle chorymi maluchami od urodzenia do trzech lat)
obecność na głosowaniach (333): obecna na 327
uczestniczy w Komisjach: Komisja do Spraw Unii Europejskiej
biuro poselskie: Częstochowa, Al. NMP 24 m. 11, Myszków, ul. Kościuszki 97 m. 2
współpracownicy: 2 osoby
* Anna Nowak – pracownik posłanki, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Biuro Posła na Sejm RP Jadwigi Wiśniewskiej (umowa o pracę)
* Agnieszka Sowińska – pracownik posłanki, źródło dochodów pracownika przez ostatnie 3 lata: Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Myszkowie (umowa o pracę), Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Myszkowie (umowa o pracę), Biuro Posła na Sejm RP Jadwigi Wiśniewskiej (umowa o pracę).

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    “Szymon Giżyński – Prawo i Sprawiedliwość
    zawód: poseł” – lekkie przegięcie

  • Anonim

    “Szymon Giżyński – Prawo i Sprawiedliwość
    zawód: poseł” – lekkie przegięcie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content