Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Piknik wędkarski dla dzieci w Rzerzęczycach

Jak co roku w czerwcu w „Dolinie dwóch stawów” w Rzerzęczycach, Stowarzyszenie „Gruszka” z Rzerzęczyc, Koło PZW Wykromet, OSP z Rzerzęczyc i Skrzydlowa, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Szkół w Rzerzęczycach zorganizowało „Piknik wędkarski dla dzieci. Honorowy patronat objął Piotr Juszczyk wójt gminy Kłomnice, a tradycyjnie pieczę medialną nad całością sprawował Tygodnik Regionalny „”. 

Najważniejszym punktem pikniku były zawody wędkarskie, do których przystąpiło 56 zawodniczek i zawodników. Łowiono: płotki, okonie, wzdręgi, karpiki i jazie. Po dwugodzinnych zmaganiach i zważeniu ryb przez sędziów wędkarskich: Mirosława Kowalika i Pawła Kleca, pomysłodawca całej imprezy Sławomir Kowalik ogłosił wyniki. Wszyscy uczestnicy zawodów wędkarskich otrzymali: dyplomy, upominki, pamiątkowe długopisy i smycze. Najlepsi i ci, którzy złowili największe sztuki w swoich kategoriach wiekowych dodatkowo otrzymali puchary i pamiątkowe medale, które wręczyli: Jan Miarzyński – członek Zarządu Powiatu Częstochowa, Piotr Kurkowski, Sylwester Politański – radny gminy Kłomnice, Grzegorz Śliwiński – wiceprezes ZO PZW, Andrzej Michalak – członek Prezydium ZO PZW, Sławomir Kowalik – prezes Stowarzyszenia „Gruszka”. 

Oprócz łowienia ryb organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: była możliwość zrobienia sobie zdjęcia na koniach Dumny i Blue Baker, które pełnią służbę w Częstochowskiej Policji (Funkcjonariusze: Agnieszka Mordal i Jarosław Wysmołek czuwali nad bezpieczeństwem całej imprezy), „Maluszki” pod okiem uczennic z Zespołu Szkół w Rzerzęczycach łowiły wędką z ogromnym haczykiem zabawki na sucho, można było pokonać tor przeszkód przygotowany przez Straż Pożarną, zabawić się na dwóch ogromnych „dmuchawcach”. Szereg konkursów oraz malowanie twarzy przygotowała dla najmłodszych Teresa Banaszkiewicz. Były cukierki, ciasta, napoje, grochówka, kiełbaski z ogniska i pieczony dzik (podarunek Koła Łowieckiego „Cyranka” z Sosnowca). 

Tak dużej imprezy bez pomocy darczyńców organizatorzy nie byli by w stanie zorganizować i tu należą się w imieniu dzieci ogromne podziękowania od Stowarzyszenia „Gruszka” z Rzerzęczyc i Koła PZW Wykromet. 
A oto oni:  Urząd Gminy Kłomnice, Bank Spółdzielczy w Kłomnicach, Centrum Dystrybucji Jysk Radomsko, Komisja Młodzieżowa PZW Częstochowa, PHU Jolbro, Duon – Region Południe, OSP z Rzerzęczyc i Skrzydlowa, Koło Gospodyń Wiejskich i Zespół Szkół w Rzerzęczycach, Masarnia „Cegielnia”, Koło PZŁ „Cyranka” z Sosnowca oraz panowie: Jerzy Bekus, Igor Bronne, Tomasz Drab, Janusz Krysiak, Michał Łebkowski, Tomasz Matyjaszczyk i Zenon Nowak. Specjalne podziękowania dla: Teresy Banaszkiewicz, Bożeny Michalak, Elżbiety Zborowskiej i Marty Klec oraz dla Tygodnika Regionalnego „7 dni”, który zawsze pamięta o naszych imprezach.

Wyniki zawodów wędkarskich:

Grupa młodsza
Krystian Kamiński – 2.000 pkt.
Natan Górecki – 1.180 pkt.
Aleksandra Pindych – 670 pkt. (największa ryba 28 cm)
Bartosz Wasilenko – 510 pkt.
Jakub Barwaniec – 450 pkt.
Andżelika Zebisz – 430 pkt.

Grupa starsza
Mikołaj Kotynia – 5.370 pkt.
Jakub Złotorowicz – 3.450 pkt.
Dominika Poedsiedlik – 1.400 pkt. (największa ryba 25 cm)
Julia Leciak – 1.310 pkt.
Natalia Ślęzak – 1.230 pkt.
Wiktoria Politańska – 1.070 pkt.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content