Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Od poniedziałku 4 maja wracają opłaty i kontrole w strefie płatnego parkowania w Częstochowie

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie poinformował, że w związku ze stopniowym znoszeniem rządowych ograniczeń przemieszczania się, od 4 maja wracają kontrole terenowe w Strefie Płatnego Parkowania na terenie naszego miasta. Ponowne, powszechne użytkowanie 119 parkomatów poprzedzi dezynfekcja ich powierzchni. Proces ten będzie powtarzany cyklicznie.

Częstochowska Strefa Płatnego Parkowania działa od niedawna według uaktualnionych regulacji wprowadzonych w życie uchwałą Rady Miasta Częstochowy. Szczegóły pod adresem http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania
W celu ułatwienia korzystania kierowcom ze strefy, 30 kwietnia wprowadzono możliwość zdalnego kupowania abonamentów postojowych. Realizacja zakupu bez konieczności wizyty w siedzibie MZDiT będzie możliwa dzięki przesłaniu mailem lub platformą ePUAP wypełnionego wniosku dotyczącego danego abonamentu (do pobrania z zakładki http://mzd.czest.pl/strefa-platnego-parkowania ) wraz z potwierdzeniem wykonania przelewu bankowego na kwotę adekwatną do wyboru. Wymienione dokumenty będą traktowane jako oświadczenia woli. 

Wciąż możliwe będzie wykonywanie zakupu tradycyjną metodą poprzez osobistą wizytę w wydziale parkowania MZDiT przy ul. Legionów 52. Siedziba MZDiT jedynie w tym zakresie zostanie udostępniona mieszkańcom z zachowaniem limitów przebywania i zasad bezpieczeństwa – także od 4 maja (poniedziałek). Przy osobistym odbiorze należy mieć ze sobą potwierdzenie przelewu, gdyż punkt kasowy ze względów bezpieczeństwa pozostanie zamknięty. 

Ważną informacją dla osób niepełnosprawnych jest fakt, że do zakupu dedykowanych im abonamentów (uprawniających do parkowania na terenie całej strefy) konieczne jest osobiste przedłożenie zaświadczeń o niepełnoprawności w siedzibie MZDiT (wydział parkowania). Wynika to z faktu, że urzędnicy MZDiT nie mają możliwości potwierdzenia tego uprawnienia zdalnie. Zmieni się to po udzieleniu przez ministerstwo zgody dostępu do stosownej bazy. Jednocześnie przypominamy, że bez jakichkolwiek, dodatkowych procedur osoby niepełnosprawne mogą dalej bezpłatnie parkować w miejscach oznakowanych i przeznaczonych dla nich w strefie (tzw. koperty) na podstawie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność wystawionego w widocznym miejscu za szybą.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content