Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Niekończąca się opowieść…

Przeciągający się remont ulicy Rejtana spędza sen z powiek nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale i właścicielom firm mającym tam siedziby. Klienci  i zaopatrzeniowcy mają utrudniony dojazd, a jedna z firm, z powodu niewłaściwie wykonywanych prac w ogóle była odcięta od świata. Chodzi o hurtownię armatury wodociągowej „Argot”, której przecięto kabel telekomunikacyjny. To spowodowało całkowity brak łączności z klientami i dostawcami.

Grzegorz Tkaczyk, właściciel firmy „Argot” zwrócił się więc do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie z szeregiem konkretnych i fachowych pytań. Poprosił o wyjaśnienie dlaczego w terminie nie zostało wykonane przeniesienie przewodu telekomunikacyjnego, które powinno być wykonane przed ułożeniem podbudowy z kruszywa i krawężników. Poinformował Zarząd, że w trakcie korytowania drogi przewód ten został uszkodzony, a monterzy operatora, firmy Orange, ustalili jego przebieg i okazało się, że przewód wcale nie został przeniesiony zgodnie z dokumentacją projektową i nadal zlokalizowany był około 1 metra od krawężnika w koronie drogi. Uszkodzono ponadto ogrodzenie posesji i kanalizację deszczową.

W odpowiedzi przyszła do hurtowni armatury informacja, że planowany termin zakończenia inwestycji to 25 sierpnia. Tego jednak dnia dopiero asfaltowano jezdnię, a prace porządkowe trwają do dzisiaj. Hurtownia „Argot” na szczęście jednak odzyskała łączność ze światem.

– Nie wiem, czy to moje nieustępliwe, ponawiane monity, czy kontrole inspektoratu nadzoru budowlanego, który interesował się brakiem zabezpieczenia budowy np. przed ciekawskimi dziećmi, czy wszystko to razem spowodowało, że w końcu wzięto się do pracy – komentuje Tkaczyk. – Sposób jednak wykonania tych prac budzi wiele zastrzeżeń, a ich tempo także….

Nadzieją jednak może napawać fakt, że jeśli się wykonawcom robót patrzy na ręce, pilnuje ich i kontroluje na każdym kroku, to są oni w końcu w stanie wziąć się do roboty. Trzeba oczywiście znać się na ich fachu, bo laika są gotowi zwodzić odpowiedziami wymijającymi. Szkoda tylko, że za nadzorowanie miejskich robót muszą się brać sami mieszkańcy.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    czy droga pod dom marka balta będzie pozłacana?

  • Anonim

    czy droga pod dom marka balta będzie pozłacana?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content