Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Nie tylko trzy życzenia

Marzenia dzieci nieuleczalnie chorych spełnia Fundacja Dziecięca Fantazja. Tym razem udało się spełnić dwie fantazje w powiecie częstochowskim, a dotychczas fundacja Fantazja spełniła ich już ponad 3,5 tysiąca.Sześcioletni Rafa z Korzonka, zmagający się ze wznową białaczki, marzył o trampolinie ogrodowej i cyfrowym aparacie, a siedemnastoletni Kamil z Zawodzia, walczący z nowotworem szczęki, marzył o laptopie. Fundacja zrealizowała pragnienia obu chłopców.

Rafał, gdy tylko dostał swój aparat, zaczął od razu robić zdjęcia wolontariuszkom fundacji z Kanady, które mu go wręczyły. Z trampoliny bardzo ucieszyła się siostra Rafała, 9-letnia Wiktoria. Dzieciaki dostały tez mnóstwo zabawek oraz upominków i wciągnęły kanadyjskie wolontariuszki w zabawę. Chociaż Rafał, z powodu białaczki, zupełnie nie ma odporności i najmniejszy katar kończy się antybiotykiem, jest bardzo wesołym chłopcem, pełnym energii i skorym do zabawy. Niestety w dniu odwiedzin fundacji lunął deszcz i nie udało mu się wypróbować trampoliny.
Kamil z Zawodzia ma natomiast 13-letniego brata Tomka. Chłopak czeka na rekonstrukcję szczęki i wstawienie implantów po walce z nowotworem zatoki. Jeździ na motorze i nie poddając się chorobie podróżuje ze znajomymi. Oprócz laptopa, na którym pokazywał Kanadyjkom zdjęcia z podróży, dostał więc książki, filmy i magazyny National Geographica a jego brata ucieszyła niespodzianka w postaci torby prezentów.

Wolontariusze z F-DF dzielą się w Polsce swoimi doświadczeniami, co przywraca siłę do walki z chorobą i chęć życia. Nieuleczalnie chore dzieci poprzez te spotkania uczą się, że nigdy nie wolno się poddawać i tracić nadziei. Misją Fundacji Dziecięcej Fantazja jest wnoszenie radości w życie dzieci nieuleczalnie chorych, a robi to ona od już 11 lat. F-DF jest organizacją pożytku publicznego, więc można na nią przeznaczyć 1 proc. podatku, albo za niecałe dwa i pół złotego wesprzeć charytatywnym SMS-em zo traści MARZENIE na numer 7272.
Jeśłi ktoś ma taką fantazję, to może spełnić marzenie dziecka z danego regionu i w tym celu trzeba zajrzeć na stronę fundacji. Tam też rodzice znajda formularz zgłoszeniowy, jeśłi chcieliby sprawić, by jakieś marzenie ich dziecka zostało spełnione.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content