Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” to nazwa Fundacji, która właśnie rozpoczęła swoją działalność

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Grudzień 2021

* Start Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”

18 grudnia 2021 r. w Muzeum Pontyfikatu Jana Pawła II w Częstochowie miało miejsce niezwykłe i wyjątkowe wydarzenie – uroczysta inauguracja działalności Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”. Nazwa nowej fundacji nie jest przypadkowa. Monika Fajer założyła ją z myślą dalszego wspierania nauki, edukacji, zdrowia, oświaty i wychowania, na terenie Częstochowy i powiatu. Powstanie fundacji napisało samo życie, bowiem Monika Fajer od wielu lat zajmuje się działalnością charytatywną. Nigdy nie odmawia ludziom, którzy są w potrzebie, wspierała i inicjowała wiele akcji pomocowych. Teraz ta pomoc zyska kształt systemowy. 
– Bóg pisze scenariusz życia dla każdego człowieka. Pragnie jego szczęścia i nigdy się nie myli. Lubi dobre zakończenia i nie zostawia nikogo samego. Dziękuję z całego serca Wszystkim, którzy byli z nami w tym wyjątkowym dniu – mówiła podczas uroczystości wzruszona Monika Fajer, założycielka Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”.
W inauguracji fundacji wzięło udział wielu znamienitych gości, m.in. wiceminister Michał Woś oraz Krzysztof Smela, starosta częstochowski. Zaproszeni goście mogli posłuchać koncertu muzyki dworskiej, religijnej i patriotycznej oraz wziąć udział w licytacji, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup podjazdu dla wózka inwalidzkiego dla braci Pawła Pastuszaka i Dominika Góry.

* Fundacja jak Mikołaj

Z okazji Bożego Narodzenia Fundacja „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”, ufundowała świąteczne  paczki i przekazała je potrzebującym rodzinom.
– Super, że możemy być takimi powiernikami Św. Mikołaja i nieść szczęście dzieciom. Dziękuję wszystkim cichym pomocnikom, dzięki którym mogliśmy spełnić te marzenia – mówiła prezes Fundacji.

* Kuchnia dla ubogich

9 grudnia Caritas Archidiecezji Częstochowskiej uroczyście otwarł jadłodajnię dla osób ubogich i bezdomnych, której patronem stał się św. Józef. Obiekt umiejscowiony został obok magazynu żywnościowego. Ks. Marek Bator powiedział, że kuchnia powstała „gdyż św. Józef czuwał nad tym projektem oraz dzięki hojności ludzkich. Pamiętajcie, że dzięki Wam będziemy mogli pomagać mądrze, tym którzy tej pomocy potrzebują”. Na uroczystości nie zabrakło prezes Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi”, która przy okazji uroczystości otrzymała od Caritas statuetkę z podziękowaniami „za duchowy i materialny wkład w budowę Kuchni Świętego Józefa”.

* Rocznica stanu wojennego

13 grudnia 2021 roku, w 4️0. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego, przedstawiciele Solidarnej Polski Okręgu 28., złożyli hołd i kwiaty pod pomnikiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Częstochowie. 
– 40 lat temu komuniści wprowadzili w Polsce stan wojenny. To czarna karta w historii naszej Ojczyzny. W tym czasie życie straciło kilkadziesiąt osób, a tysiące doznało represji i zostało internowanych. Pamiętajmy o ofiarach komunistycznego reżimu – powiedziała prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski, Monika Fajer.

* Choinka za krew

– Wszyscy wiemy, jak bardzo potrzebna jest krew, aby ratować życie. Oddawanie krwi jest bezpieczne, nie wiąże się z żadnym ryzykiem i nie stanowi zagrożenia dla naszego zdrowia czy życia – w ten sposób Monika Fajer namawiała wszystkich do oddawania krwi. 
Zachętą do zostania honorowym dawcą krwi była akcja pod nazwą „Choinka za krew”, zorganizowana w Częstochowie przy ul. Kopernika 38. Każdy kto przyszedł i oddał krew, otrzymał w prezencie żywą choinkę.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content