Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Monika Fajer – W obronie chrześcijańskich i narodowych wartości

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy działania prezes Fajer.

czerwiec/lipiec 2022

* Rocznica powrotu Śląska do Polski

Na terenie kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brynowie posadzono dąb papieski. To jedno z wydarzeń zorganizowane na pamiątkę 100. rocznicy przyłączenia Śląska do Rzeczpospolitej. W uroczystości – w imieniu ministra Edwarda Siarki – uczestniczyła prezes Solidarnej Polski okręgu 28. Monika Fajer. Sadzenie dębów, jako symbolu siły, nawiązuje do akcji która miała miejsce w latach 1918-1928, gdy Polacy wraz z leśnikami sadzili drzewa jako świadectwo odzyskania przez Polskę niepodległości.

* Rodzina to siła

Monika Fajer, prezes Fundacji „Monika Fajer Zawsze z Ludźmi” gościła w Stowarzyszeniu na rzecz pomocy dziecku i rodzinie „Dla Rodzin”.
– Jestem pod wielkim wrażeniem i żywię wielki szacunek dla rodzin zastępczych. To rodzina sprawia, że mieszkanie zmienia się w dom – podsumowała wizytę Monika Fajer.

* Kongres na cześć prymasa

W Sali Różańcowej na Jasnej Górze odbył się Kongres Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Z tej okazji, prezes Solidarnej Polski okręgu 28. Monika Fajer, gościła w Częstochowie posła Mariusza Kałużnego, który kongres przygotował. Na kongresie obecni byli przedstawiciele Kościoła w Polsce oraz z Wietnamu. Kongres uświetniły wystąpienia prelegentów, którzy dyskutowali o 
aktualności nauczania bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. 

* W obronie chrześcijan

Monika Fajer, wspólnie z ministrem Marcinem Warchołem i wicewojewodą zachodniopomorskim Mateuszem Wagemannem, złożyli wizytę na Jasnej Górze. 
– Bóg zapłać za bardzo ciepłe przyjęcie ks. abp Wacławowi Depo, ks. dr red. nacz. Tygodnika Katolickiego Niedziela Jarosławowi Grabowskiemu oraz Ojcu Przeorowi Jasnej Góry. Spotkaliśmy się z ogromnym zrozumieniem i poparciem dla naszej inicjatywy ustawodawczej „w obronie chrześcijan”. Już za kilka dni ruszy ogólnopolska zbiórka podpisów pod projektem ustawy Solidarnej Polski „Stop agresji wobec chrześcijan”. Dziękuję za odwiedziny w biurze Solidarnej Polski Panu Ministrowi Marcinowi Warchołowi oraz Panu Mateuszowi Wagemannowi Wicewojewodzie Zachodniopomorskiemu. Razem z pewnością zbierzemy mnóstwo podpisów pod projektem ustawy – powiedziała po spotkaniu Monika Fajer.

* Rozszerzanie struktur

Prezes Solidarnej Polski okręgu 28. Monika Fajer odbyła merytoryczne spotkanie z prezesem i wiceprezesem Solidarnej Polski z Gorzowa Wielkopolskiego, tj. z Magdaleną Bartoszewicz i Stanisławem Lewandowskim, w sprawie budowy struktur Solidarnej Polski oraz wsparcia dla środowisk lokalnych. Monika Fajer podkreśliła, iż cieszy się bardzo „z zaangażowanego zespołu oraz przyjętych celów na najbliższe miesiące”.

* Dzieci z Mołdawii odwiedziły Częstochowę

Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy koło w Częstochowie wspólnie z Fundacją „Moniki Fajer Zawsze z Ludźmi”, zorganizowali jednodniowy pobyt w Częstochowie dzieciom z polskich rodzin mieszkających w Mołdawii. Przyjazd dzieci do Polski umożliwiło Stowarzyszenie Kultury Polskiej Jasna Góra, działające w Tyraspolu. W pobyt dzieci w zaangażowała się także częstochowska restauracja „A Nóż Widelec”.

* O energetyce węglowej w Gliwicach

W Gliwicach odbyła się konferencja zorganizowana przez Solidarną Polskę, dotycząca energetyki węglowej, a po niej działacze i politycy Solidarnej Polski spotkali się z mieszkańcami Gliwic. W konferencji i spotkaniu uczestniczyła m.in. prezes Solidarnej Polski okręgu 28. Monika Fajer. Wzięła też udział w uroczystym otwarciu biura poselsko-senatorskiego Michała Wosia, Józefa Kubicy oraz Mieczysława Golby w Gliwicach.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    Partia która ma 1 % poparcia, niesamowite.

  • Anonim

    Partia która ma 1 % poparcia, niesamowite.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content