Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Monika Fajer: Dołącz do naszej drużyny, do Solidarnej Polski

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznawać będziemy działania pełne trudu i determinacji prezes Fajer.

STYCZEŃ 2021

* Wizyta Sekretarza stanu Janusza Kowalskiego.

– Pan Minister spędził z nami kilka pracowitych godzin. W Częstochowskim biurze Solidarnej Polski przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych odbyliśmy dyskusję na temat bieżących spraw lokalnych, powiatowych oraz na temat funkcjonowania struktur Straży Pożarnej. 
Kolejnymi punktami wizyty wiceministra w naszym regionie były spotkania w gminie Kłomnice i Koniecpol z samorządowcami – mówi Monika Fajer.

Podczas swojej wizyty Minister Kowalski podkreślił znaczenie wspierania przez rząd samorządów lokalnych w realizacji projektów inwestycyjnych na zarządzanych przez owe samorządy terenach. Minister Janusz Kowalski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, zajmuje się w resorcie przede wszystkim prawem gospodarczym, jest pełnomocnikiem rządu do spraw reformy nadzoru właścicielskiego nad spółkami Skarbu Państwa. 

– Wizyta ta z pewnością zaowocuje nowymi przedsięwzięciami. W imieniu swoim oraz wszystkich Członków Solidarnej Polski z okręgu 28 serdecznie dziękuję panu Ministrowi Januszowi Kowalskiemu, gminie Kłomnice i gminie Koniecpol – dodaje Monika Fajer.

* Spotkanie w gminie Kłomnice

Dzięki inicjatywie Moniki Fajer, gminę Kłomnice odwiedził wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych Janusz Kowalski. Obecny na spotkaniu wójt gminy, Piotr Juszczyk przedstawił Ministrowi charakterystykę gminy oraz główne problemy, z którymi na co dzień borykają się mieszkańcy. 
Podczas dyskusji pojawił się temat transportu publicznego i utrudnień z tym związanych. Odbyła się także telekonferencja z wiceministrem klimatu, Jackiem Ozdobą w temacie zmian w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

* Wozy strażackie dla gminy Koniecpol

Ochotnicza Straż Pożarna w Koniecpolu otrzymała nowy wóz strażacki. Ma on umożliwiać strażakom ratowanie życia i zdrowia poszkodowanych. Wcześniej gmina nie dysponowała tak nowym sprzętem, a o wsparcie OSP w Koniecpolu zabiegała Monika Fajer z Solidarnej Polski. Kupno nowego wozu było możliwe dzięki finansowemu wsparciu Funduszu Sprawiedliwości, a na uroczystość przekazania wozu strażakom przyjechał Minister Marcin Romanowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości. 
Jak mówił Minister Romanowski, „tego typu inwestycja była bardzo potrzebna”.
– Praca jaką wykonują strażacy jest bardzo odpowiedzialna. Są to osoby, które niosą pomoc ofiarom wypadków samochodowych czy pożarów, ryzykując przy tym własnym życiem. Przekazanie wozu jest więc wyrazem docenienia trudu ich pracy – podkreśla Monika Fajer.
Zakup wozu strażackiego został sfinansowany w znacznej części ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości (190 tysięcy złotych), a pozostałą kwotę pokryła sama gmina. Koszt wozu wyniósł około 270 tysięcy złotych.

Pod koniec stycznia drugi samochód strażacki trafił do gminy Koniecpol. 
– W imieniu Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wraz z Ministrem Michałem Wosiem przekazaliśmy średni samochód gaśniczy marki MAN dla OSP Stary Koniecpol. Wóz został zakupiony ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Podziękowania za wsparcie przy zakupie obu samochodów należą się także burmistrzowi Ryszardowi Sulidze oraz radnym – mówiła Monika Fajer.
Przekazanie pojazdu rozpoczęło się od mszy św. w Parafii Świętej Trójcy w Koniecpolu, podczas której głos zabierali zaproszeni goście. Wręczono również statuetki z podziękowaniem dla zaangażowanych w pomoc przy zakupie samochodów. 

* Rozmowy w ministerstwach

Prezes Solidarnej Polski Okręgu 28. Monika Fajer odbyła w Ministerstwie Sprawiedliwości spotkanie z ministrami: Michałem Wosiem i Marcinem Romanowskim. Rozmowa dotyczyła kolejnego wsparciu dla śląskich strażaków.

Ponadto w Ministerstwie Aktywów Państwowych prezes Fajer spotkała się z ministrem Januszem Kowalskim. Rozmawiano na temat przebudowy drogi wojewódzkiej DW nr 786 biegnącej od Częstochowy w kierunku Kielc. 

– Jest to bardzo niebezpieczna droga, na której zdarza się mnóstwo wypadków i która wymaga remontu. Niestety na chwilę obecną nie ma funduszy, by tę drogę wyremontować. Musimy zadbać o mieszkańców gminy i wszystkich, którzy tą drogą jeżdżą. Dlatego spotkamy się w tej sprawie również z posłem okręgu kieleckiego Mariuszem Goskiem, który obiecał nam pomoc w tej sprawie – wyjaśnia Monika Fajer.

* Pomoc mieszkańcom

W styczniu 2021 roku biuro Solidarnej Polski w Częstochowie udzieliło nieodpłatnych porad około 30 mieszkańcom miasta. Każdy zainteresowany może w siedzibie Solidarnej Polski zasięgnąć porady w ważnej dla niego kwestii. 
Ze względu na sytuację epidemiologiczną zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod nr: 
– 514 173 411; 
– 606 849 790; 
– 537 781 078.

***

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętną do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeśli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content