Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Misjonarze

W cieniu pielgrzymek ciągnących na Jasną Górę do Częstochowy zjeżdżają się kontrowersyjni społecznicy z misją. Chcą nas uświadomić, co robić należy, a czego nie, kogo lubić, a kogo piętnować. Nasze miasto jest tylko przystankiem w ich ogólnokrajowej kampanii agitacyjnej.

Tolerancja
Po raz 15. ruszyła akcja „Lato bez sekt” powołana przez Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą. Kampanii szefuje Ryszard Nowak. Działacze organizacji agitują przeciwko „szkodliwej działalności sekt”. Misja ta polega na informowaniu społeczeństwa, czym jest sekta, które z nich są najbardziej niebezpieczne w Polsce, jak się przed nimi chronić. Dzięki temu dowiadujemy się, które religie powinniśmy lubić i akceptować, a przed którymi musimy uciekać. Komitet dociera też do szkół, dla których wygłasza prelekcje. Są ludzie, którzy zarzucają Komitetowi szerzenie nietolerancji, a jednak ten w obronie tolerancji stoi murem. Świadczy o tym złożone niedawno przez pana Nowaka doniesienie w łódzkiej prokuraturze na rektora Politechniki Łódzkiej za to, że propaguje nietolerancję i nienawiść. Przyczyną donosu były tamtejsze juwenalia majowe, na których wystąpił Bas Tajpan. Wprawdzie artysta nawoływał ze sceny do miłości, szacunku i braterstwa, ale niestety na piosenkarzu ciąży piętno niechlubnego utworu o paleniu homoseksualistów. Artysta podpisał co prawda deklarację (której dotrzymał), że na juwenaliach tego kontrowersyjnego kawałka nie zaśpiewa, a jednak pan Nowak wybaczyć rektorowi nie potrafił, że do koncertu dopuścił i doniesienie do prokuratury złożył. 
Bezsensowne podatki
„Gdy koryto jest pełne, świnie zawsze będą się pchały” – słychać było z głośników podczas antyzusowskiej pikiety Kongresu Nowej Prawicy. 20 sierpnia przed częstochowskim oddziałem ZUS zebrała się 10-osobowa grupa ludzi, zgromadzonych wokół przedsiębiorcy Grzegorza Sowy. „Gwiazda” manifestacji w styczniu br. zaprzestała płacenia składek z tytułu ubezpieczeń społecznych, zarówno za siebie, jak i swoich pracowników. Spotkanie koła wzajemnej adoracji było przejawem walki o dobrowolność ZUS-u. Aby ta zmiana się jednak dokonała, potrzebne jest przekonanie większości obywateli, co do jej słuszności. Manifestacja odbyła się o godz. 15.00, kiedy pracownicy ZUS-u wyszli, przed budynkiem panował bezruch, a więc wielkie było pole manewru niezadowolenia strajkujących.  Demonstracje o tej samej treści odbędą się także w Bielsku-Białej, Krakowie, Tarnowie i Jaśle.
Kora
Zbliża się XX edycja Dni Częstochowy (24-26 sierpnia). Koncerty odbędą się na terenie za pętlą tramwajową na osiedlu Północ. Gwiazdą imprezy będzie orędowniczka legalizacji marihuany – Kora, artystka w opałach. 21 sierpnia żoliborska prokuratura przesłała przeciwko niej do sądu akt oskarżenia za posiadanie prawie 3 g marihuany. Piosenkarce grozi za to do trzech lat więzienia. Czy wzorem panów Nowaka i Sowy Kora również wygłosi odezwę do częstochowian, co palić wolno, a czego nie?

Fot. Marek Dziurkowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content