Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Minister Tomasz Jędrzejczak odwiedził nasz region

Tomasz Jędrzejczak, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odwiedził ziemię częstochowską. Wizytę rozpoczął w ubiegły poniedziałek w Śląskim Oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Częstochowie, następnie był w gminie Mykanów i przedszkolu „Kotek Leon”, potem zwiedzał Gospodarstwo Agroturystyczne „Niezapominajka” w Garnku w gminie Kłomnice a na koniec zawitał do Gminy Lelów.

Na spotkaniu z przedstawicielami instytucji rolniczych w siedzibie ARiMR rozmawiano o rozwoju polskiej wsi oraz pozyskiwaniu funduszy unijnych dla terenów wiejskich. Wiele uwagi poświęcono nowym płatnościom bezpośrednim oraz roli instytucji rolniczych takich jak Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, polegającej na dotarciu do każdego rolnika, poinformowaniu go o pojawiających się zmianach i pomocy w składaniu wniosków, by szybko i sprawnie wypłacić pieniądze.
Potem minister Jędrzejczak podziwiał inwestycje zrealizowane ze środków pomocowych wdrażanych przez ARiMR. Najpierw spotkał się w gminie Mykanów z rodziną państwa Kiciów, beneficjentami programów wdrażanych przez Agencję oraz dziećmi z przedszkola „Kotek Leon”, które powstałego dzięki środkom z działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

W Garnku w gminie Kłomnice Tomasz Jędrzejczak odwiedził gospodarstwo agroturystyczne „Niezapominajka” państwa Ślęzaków, również beneficjentów programów wdrażanych przez ARiMR. Ich gospodarstwo wpisane jest do rejestru zagród edukacyjnych.

Na ziemi lelowskiej wizyta rozpoczęła się od spotkania z wójtem  Jackiem Lupą który przedstawił osiągnięcia gminy oraz zapoznał zebranych z historią Lelowa, miasta dwóch kultur. Rokrocznie w Lelowie odbywa się „Święto Ciulimu – Czulentu Festiwal Kultury Polskiej i Żydowskiej – Lelowskie Spotkania Kultur”. Minister i goście z ARiMR skosztowali ciulimu lelowskiego, który stanowi odpowiednik żydowskiego czulentu. Po degustacji zwiedzili zespół szkół w Lelowie, gdzie spotkali się z uczniami i gronem pedagogicznym.
Na koniec Tomasza Jędrzejczaka zawitał do siedziby Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content