Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Minister Skarbu Państwa odwiedził Częstochowę

Program dla Śląska i Nowa Strategia RFG S.A. wspierające rozwój miasta Częstochowy, w tym małe i średnie przedsiębiorstwa, były tematami konferencji prasowej Andrzeja Czerwińskiego Ministra Skarbu Państwa, Izabeli Leszczyny Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i  Agnieszki Celińskiej Prezes Zarządu RFG S.A.

– Program dla Śląska 2.0 będzie wsparciem finansowym i organizacyjnym dla podmiotów działających w województwie śląskim. Program przede wszystkim stawia na innowacyjność. Zainicjowane dziś przedsięwzięcia przyniosą korzystne efekty za 5 – 10 lat – mówił minister Czerwiński. Szczegóły dotyczące programu znane będą dopiero po tym, gdy oficjalnie zostanie on zatwierdzony przez Radę Ministrów i ogłoszony przez premier Ewę Kopacz. Ten program, który dziś proponujemy wspierają ludzie z doświadczeniem: Jerzy Buzek, Adam Szejnfeld, Jerzy Hausner. Proszę zwrócić uwagę, że nie chodzi o to, by była to grupa partyjna, lecz grupa działająca w dobrym celu i ponad podziałami politycznymi. Program sprawdzi się wszędzie tam, gdzie ludziom będzie się chciało, bo pamiętajmy kapitałem są właśnie ludzie – mówił minister Skarbu Państwa.

Minister dodał: – Na Program dla Ślaska 2.0 już są pieniądze, i co ważne program ten będzie posiadał ustawowe źródło finansowania.

– Program to konkretne pieniądze dla Śląska. Nie daje wprawdzie on gotowych produktów daje pieniądze na nowatorskie pomysły. – To my mieszkańcy wybierzmy  z tego programu to co najlepsze i to co jest możliwe do realizacji i wyciśnijmy go jak cytrynę. Chcę, żeby Częstochowa skorzystała z tych pieniędzy – powiedziała Izabela Leszczyna Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.         

Podczas konferencji prasowej  Agnieszka Celińska, prezes zarządu Regionalnego Funduszu Gospodarczego S.A. przedstawiła elementy nowej strategii Spółki.

– Dzięki odpowiedniej strategii Zarządu i zaangażowaniu Pracowników Spółki stan środków pieniężnych w porównaniu do roku 2009 wzrósł w RFG S.A. o ponad 800%. Część z tych środków przewidujemy przeznaczyć na pożyczki dla firm, głównie małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach  nowej strategii RFG. Priorytetowo traktowane będą projekty firm inwestujących na terenach pohutniczych w Częstochowie związane z tworzeniem nowych miejsc pracy w perspektywicznych dla przemysłu branżach. Pożyczki będą mogły być udzielane m.in. na zakup nieruchomości oraz zakup maszyn i urządzeń – przekonuje prezes Celińska.

Możliwość pozyskania dofinansowania stanowić będzie uzupełnienie oferty RFG S.A. adresowanej do inwestorów.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • Anonim

    Falenta to śmieć i dla śmieci bohater…

  • Anonim

    Falenta to śmieć i dla śmieci bohater…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content