Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej”

Rok 2020 przyniósł wiele niezapowiedzianych zmian. Wszechobecna pandemia wirusa COVID-19, pokrzyżowała wiele planów i uniemożliwiła zorganizowanie licznych imprez i wydarzeń. Fundacja stanęła na wysokości zadania i pomimo panujących obostrzeń impreza, organizowana przez Fundację Chrześcijańską Adullam, mogła wywołać uśmiech na twarzach najmniejszych obywateli – dzieci.

Do uczestników „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” zalicza się podopiecznych placówek, takich jak: Zespół Szkół Specjalnych nr 23 im. Janusza Korczaka w Częstochowie, Częstochowskie Centrum Wsparcia Rodziny Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Dziecku i Rodzinie „Dla Rodziny”, świetlica „Życie poza szkołą”, świetlica „Skrawek nieba” oraz dzieci z niepełnosprawnością spoza miasta Częstochowy (m.in. gminy: Mykanów, Blachownia i Kłobuck).

Od 02 do 15 grudnia, w ramach akcji, Fundacja Adullam podarowała dzieciom paczki, składające się ze słodyczy i prezentu rzeczowego. Najmłodszym, które nie mogły przyjść po paczki osobiście, podarki zostały doręczone przez Mikołaja bezpośrednio do domu. Prezentami obdarowanych zostało ponad 600 dzieci, w tym dzieci z niepełnosprawnością (jedna czwarta ogółu), dzieci z pieczy zastępczej oraz dzieci z rodzin wykluczonych społecznie bądź zagrożonych wykluczeniem.

Fundacja Adullam nie mogłaby przeprowadzić akcji bez sponsorów, a było ich w tym roku nieoczekiwanie wielu:
Poseł do Parlamentu Europejskiego Marek Balt, Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Starosta Powiatu Częstochowskiego Krzysztof Smela, Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, Loża Częstochowska Business Centre Club, Rektor Collegium Humanum Paweł Czarnecki.

Bez hojnego gestu i otwartych serc tak wielu Darczyńców, przygotowanie ponad 600 paczek dla dzieci byłoby niemożliwe: 
Stoelzle Częstochowa sp. z o.o, Dospel Lider Wentylacji, Prymat, Delicpol,  Polsped Plus s.c., Milargo, emBroker, Technika Polska, Bomet sp. z o.o., Fundacja Dobrej Myśli/ Klub Filantropa, Mutiplampy, Strefa Energetyczna, Orselia, Asten Group, DZMT, Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, Meble Trio, Boulangerie Częstochowa, ZGM, Halim, Menadżer, RMGroup, Studioemka i Pantapro.
 
– Chcielibyśmy, aby taki przykład partnerskiego działania miał swój oddźwięk w województwie Śląskim, a także w całym kraju. „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” jest już akcją o dużo szerszym zasięgu, co niezmiernie nas cieszy – podkreśliła Prezes Fundacji Chrześcijańskiej Adullam, Elżbieta Ferenc.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content