Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

List Czytelnika: Kto ma rację w sprawie ul. Zaciszańskiej?

Mieszkańcy Stradomia i Zacisza oskarżają władze Częstochowy o bezmyślność i nierespektowanie woli suwerena w związku ze zmianą organizacji ruchu przy ul. Zaciszańskiej. Pomstują i pytają: czy o to chodziło w tej przebudowie za tak wielkie miliony, by utrudnić życie mieszkańcom? Zupełnie innego zdania jest Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie, który twierdzi natomiast, że tzw. obejścia ul. św. Barbary to „dobrodziejstwo komunikacyjne”, a zarzuty naszego Czytelnika „nie mają wiele wspólnego z rzeczywistością”.

Bardzo dużo ostatnio pisze się w lokalnych gazetach na temat oddania do użytku obejścia ul. Św. Barbary. Miasto uważa to za wielki sukces. Jest jednak drugie dno tej przebudowy.
Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy Stradomia i Zacisza mogli przejeżdżać prosto przez ulicę Zaciszańską jadąc na Jasną Górę, do szpitala na Parkitkę, na cmentarz Św. Rocha, na Lisiniec i Grabówkę. Po przebudowie, z ulicy Zaciszańskiej trzeba skręcić w prawo i nadrobić kilka kilometrów, by prawie przed ulicą Pułaskiego zakręcić i dojechać z powrotem do ulicy Zaciszańskiej i jechać prosto do ulicy Św. Barbary, a dalej w kierunku Jasnej Góry i do instytucji oraz dzielnic za Jasną Górą.
Mieszkańcy Stradomia i Zacisza zostali odcięci od prawej części ulicy Św. Barbary.
Ludzie są strasznie rozgoryczeni tą przebudową. Padają niecenzuralne słowa ze strony kierowców, którzy liczyli, że będzie lepiej. Jest jednak gorzej dla tej części miasta.
Co robią kierowcy z kilkudziesięciu ulic Stradomia i Zacisza? Jadą na zatłoczoną do granic możliwości ul. Bohaterów Monte Cassino i przez centrum przebijają się w korkach, by chociażby dojechać do szpitala na Parkitce.
Czy o to chodziło w tej przebudowie za tak wielkie miliony?
Tak polepszyło się życie mieszkańców kilkudziesięciu ulic mieszkańców Stradomia i Zacisza, a władza świętuje sukces.

Stały czytelnik”.

O odpowiedź w sprawie zarzutów naszego Czytelnika zwróciliśmy się do Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie:

„W odpowiedzi na zapytanie informuję, że budowa nowego śladu drogi tzw. obejścia ul. św. Barbary to dobrodziejstwo komunikacyjne, które pozwala na lepsze skomunikowanie zachodniej części miasta z centrum i pozostałymi dzielnicami, a przede wszystkim umożliwiło wyprowadzenie ruchu tranzytowego z okolic Śródmieścia i Jasnej Góry (np. ul. św. Augustyna i św. Kazimierza przestały być obciążone).
Niemożliwe było pozostawienie kolizyjnego przejazdu na wprost ul. Zaciszańską, która krzyżowałaby się tym samym ze śladem nowej drogi krajowej, co w obliczu funkcjonującego tam przejazdu kolejowego skutkowałoby ponadto paraliżem i blokowaniem ruchu przy każdym zamknięciu zapór oraz szeregiem niebezpieczeństw w ruchu drogowym. Przejazd pozostał czynny więc można się do niego dostać poprzez prawoskręty, co wydłuża drogę o kilkaset metrów, ale mówimy tutaj o konieczności wynikającej z wybudowania nowego śladu drogi, trudno więc uznać, że jest to działanie szkodliwe czy ograniczające komunikację, przeciwnie, daje to nowe możliwości. Zupełnie nierozsądne jest alternatywne nadrabianie drogi poprzez al. Bohaterów Monte Cassino. Warto także podkreślić, że piesi i rowerzyści mogą dalej przeprawiać się na wprost z ul. Zaciszańskiej w Zaciszańską przez nowy ślad drogi poprzez przejście dla pieszych i przejazd z sygnalizacją. Takie rozwiązanie dla aut było wykluczone z uwagi na często opuszczanie zapór i brak możliwości bezpiecznego oczekiwania na przejazd dla oczekujących. Natomiast w obliczu tego, jak zostało to rozwiązane, jest to możliwe.
Mając na uwadze powyższe. Treść listu nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Mam nadzieję, że wnikliwie udało mi się to wytłumaczyć.

Maciej Hasik, rzecznik prasowy MZD Częstochowa”.

red.

Udostępnij:

2 komentarzy

  • Pewnie jak zawsze racja leży gdzieś pośrodku.

  • Max

    Czyli jak chcę dostać się do szpitala na Parkitkę, to tylko rowerem.
    Słuszną linię ma nasza Partia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content