Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kiepura ustępuje

KłobuckDo wyborów samorządowych został ponad miesiąc, a karuzela kadrowa w zarządzie kłobuckiego powiatu wreszcie się tymczasowo ustabilizowała. Zarząd w składzie trzyosobowym, który radni wyłonili na poprzedniej sesji, został uzupełniony o wicestarostę i nieetatowego członka. Nie ma w nim szefa kłobuckiego PSL.

Wycofania punktu dotyczącego sprawy wyboru na dwa wakujące miejsca chciał radny opozycji Piotr Derejczyk. Uzasadniał to tym, powoływanie pełnego pięcioosobowego zarządu na 40 dni przed wyborami może tworzyć niepotrzebne koszty związane z przysługującymi odprawami dla piastujących funkcje. Starosta Maciej Biernacki wyjaśnił jednak, że nie będzie podwójnych odpraw dla starych-nowych członków zarządu i przedstawił sytuację poszczególnych osób, których dotyczyła ta kwestia. Biernacki podkreślił także, że do normalnego funkcjonowania zarządu wszystkie miejsca powinny zostać obsadzone, nawet na tak krótki okres. Wniosek radnego Derejczyka nie znalazł poparcia większości i kluby koalicji PSL i SLD zgłosiły swoich kandydatów.
Na stanowisko wicestarosty powrócił po dwutygodniowej przerwie Roman Minkina (SLD), który nie uzyskał wystarczającej liczby głosów na poprzedniej sesji. Zaskoczeniem było wycofanie się z kandydowania do zarządu Henryka Kiepury, który podobnie jak Minkina nie został poprzednio zaakceptowany przez większość radnych. Lider PSL w powiecie kłobuckim najwyraźniej został w końcu przekonany przez Władysława Serafina, aby nie ubiegać się o stanowisko członka zarządu,  do czasu ostatecznego wyjaśnienia ciągnących się za nim aż dwóch dużych afer. Według raportu pokontrolnego NIK Kiepura podpisywał umowy o staże absolwentów z Powiatowym Urzędem Pracy nie mając do tego uprawnień, jako były prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Młodzieży Wiejskiej. Sporo kontrowersji budzi również charakter w jakim pracowali stażyści dla politycznej młodzieżówki ludowców. Inna wymagająca wyjaśnienia sprawa dotyczy rzekomego wynajmowania przez PSL lokalu należącego do gminy Kłobuck.
Na stanowisko drugiego nieetatowego członka został wybrany radny PSL Marek Sawicki, dotychczasowy przewodniczący komisji zdrowia.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content