Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Eko Piknik w Rędzinach

Podczas Eko Pikniku nie było osoby, która nie znalazłaby atrakcji dla siebie. Hala Sportowa w Rędzinach już dawno nie przeżywała takiego oblężenia, jak w ostatnią sobotę, podczas Eko Pikniku. Impreza miała charakter rodzinnego festynu, w której uczestniczyli mieszkańcy całej gminy Rędziny. Celem Eko Pikniku było promowanie ekologicznego stylu życia oraz inspirowanie do aktywnych postaw wobec środowiska naturalnego.

Program imprezy przygotowany został z myślą o uczestnikach w różnym wieku. Dla najmłodszych była trampolina, dmuchane zamki, quizy i konkursy. Dla starszych natomiast warsztaty ekologiczne i doskonały catering. Nie wszyscy jednak mieli ochotę na wspólną zabawę, zresztą jak to w Rędzinach. Na imprezie nie pojawił się wójt gminy.
Eko Piknik to nie tylko zabawa, ale również edukacja ekologiczna. W czasie imprezy rozstrzygnięto wcześniej ogłoszone w rodzimych szkołach konkursy – Wiedzy Ekologicznej, Literacki i Plastyczny. Zasłużone laury za zaangażowanie i integrację ze środowiskiem lokalnych zebrały dwie szkoły: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rudnikach oraz Szkoła Podstawowa w Rędzinach Osiedle. Oprócz cennych nagród dla wszystkich uczestników konkursów, zwycięska szkoła z Rudnik otrzymała trampolinę do ćwiczeń podczas zajęć sportowych.
Najśmielsze oczekiwania organizatorów – Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość oraz Fundacji 7 dni – przeszła akcja zbiórki makulatury i pustych puszek. Każdy, kto dostarczył choćby niewielką ilość owych surowców wtórnych mógł wymienić je na żywą roślinkę, np. tuję.  
To, do czego jednak doszło pod koniec imprezy, nie byłoby powodem do wstydu nawet dla wielkiego Elvisa Presleya. Na scenie w Rudnikach stanęła Majka Jeżowska i po zaledwie pierwszym utworze zawładnęła umysłami i ciałami zgromadzonych w Hali Sportowej uczestników Eko Pikniku. Biodrami ruszała mama, ręce do oklasków składał tata, a dzieci… tańczyły, szalały i na każdy najmniejszy nawet gest artystki reagowały krzykiem zachwytu i podziwu dla niej. Zakończenie imprezy planowane było na godzinę 18.00, ale ponieważ Majka Jeżowska zobowiązała się w trakcie koncertu, że wszystkim chętnym wręczy dedykacje, kolejka stopniała znacznie później.
Z całą pewnością spośród kilkuset osób przybyłych do Hali Sportowej w Rędzinach nikt nie żałował czasu spędzonego na wspólną zabawę i edukację.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content