Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kartingowe Grand Prix

20 lutego około godziny 12 na torze GoExtreme rozpocznie się pierwsza edycja Grand Prix Częstochowy w Kartingu Halowym. Impreza organizowana przez CKM Włókniarz będzie okazją do spotkania wielu zawodników – nie tylko aktywnych, ale również tych, którzy na sportową emeryturę przeszli już kilkanaście lat temu.

Na pierwszych tego typu zawodach w naszym mieście pojawią się między innymi Rafał Szombierski, Sebastian Ułamek, Rafał Osumek, Robert Przygódzki, Artur Czaja, Józef Kafel, Borys Miturski – lista uczestników  ciągle się wydłuża  i nadal  nie została zamknięta.
Największą gwiazdą zawodów będzie jednak kto inny – legenda Włókniarza, Józef Jarmóła. Zawodnik broniący barw CKM-u w latach 1974-1981 był zmorą sędziów i ulubieńcem publiczności. Jego wyjątkowy styl jazdy, niemożliwy do pomylenia, budził wiele kontrowersji i owocował licznymi wykluczeniami. Podziwiany za wolę walki i odwagę na torze fanom zapadł w pamięć jako niepowtarzalny showman. W najbliższą niedzielę każdy będzie mógł zobaczyć blisko 70-letniego Jarmółę, jego dzikie ataki, a nawet samemu spróbować je odeprzeć podczas wyścigu.
Kolejnym uczestnikiem zawodów przebywającym już na sportowej emeryturze jest Robert Przygódzki. Z Włókniarzem zdobył w 1996 roku Drużynowe Mistrzostwo Polski. W rozstrzygającym spotkaniu z Toruniem zdobywał punkty na wagę złota w parze z Januszem Stachyrą. Zapamiętany jako prawdziwy Lew, zawsze walczył do końca, niestety w 2004 roku z powodów finansowych zakończył karierę.
Nowym idolem częstochowskich kibiców i nadzieją w nadchodzącym sezonie jest Rafał Szombierski. Skreślony przez wszystkich otrzymał od prezesa Maślanki szansę w zeszłym sezonie, którą w pełni wykorzystał. Jako jeden z liderów CKM-u miał niebagatelny wkład w utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto wychowanek RKM-u Rybnik zawsze chętnie poświęca czas swoim fanom – okazja do pamiątkowej fotki z imprezy gwarantowana.
Osobą, która stale towarzyszy wszelkim wydarzeniom w żużlowej Częstochowie jest Sebastian Ułamek. Startujący aktualnie w barwach Unii Tarnów zawodnik wspierał Lwy swoją radą i sprzętem w batalii o utrzymanie w Speedway Ekstralidze. Ułamek jest najbardziej utytułowanym wychowankiem CKM-u od czasu Sławomira Drabika. Z Włókniarzem dwukrotnie zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski, był kilkukrotnie stałym uczestnikiem Speedway Grand Prix, reprezentował Polskę w pierwszej edycji Drużynowego Pucharu Świata (srebrny medal), w 2006 najpierw zwyciężył w Kryterium Asów, a później w tym roku złoty medal Mistrzostw Polski Par Klubowych.
W zawodach udział wezmą nie tylko żużlowcy, ale również znani częstochowianie jak Marcin Najman czy Irek Bieleninik.
Turniej rozgrywany zostanie w takiej samej formule co żużlowe Grand Prix, ale zawody zostaną podzielone na dwie części GP I i GP II – czyli łącznie trzydziestu dwóch uczestników – których zwycięzcy pojadą w Wielkim Finale. Organizatorzy zapowiadają konkursy z nagrodami, pokazy speedrowerowe, break-dance, freestyle soccer oraz wyścigi kartingowe z zawodnikami. W trakcie zawodów prowadzona będzie promocyjna sprzedaż karnetów na ligowe zawody Włókniarza.
Grand Prix w Kartingu Halowym zgodnie z pomysłem organizatorów ma stać się imprezą cykliczną,  co dla spragnionych wrażeń i adrenaliny fanów speedwaya jest bardzo pozytywną informacją. Szczególnie, że wstęp jest bezpłatny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content