WESPRZYJ TYGODNIK 7 DNI NA ZRZUTKA.PL

Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Karta mieszkańca już od marca

Częstochowscy radni zdecydowali o wprowadzeniu Karty mieszkańca, która będzie się nazywać Często Plus. Według magistratu, zakres użyteczności karty ma być szeroki: od kultury, sportu i rekreacji, przez komunikację miejską, opłaty parkingowe i gospodarkę odpadami, po obszary związane ze zdrowiem i pomocą społeczną. W planach jest także dostęp do informacji o zagrożeniach oraz sytuacjach kryzysowych.

Jak czytamy w komunikacie urzędu, „Częstochowska Karta Mieszkańca ma wspierać politykę społeczną i promocyjną miasta. Celem jest m.in. zachęcenie częstochowian do meldunku i rozliczania podatków w Częstochowie, wsparcie lokalnych firm, promocja miejskiej oferty kulturalno-rekreacyjnej oraz budowanie więzi z miastem”.

Kto będzie mógł skorzystać?

W pierwszej kolejności osoby zameldowane na stałe w Częstochowie i płacące tu podatek dochodowy. Projekt przewiduje jednak także dodatkowe grupy uprawnionych – m.in. dzieci i młodzież z placówek opiekuńczo-wychowawczych, mieszkańców domów pomocy społecznej, a także kadrę takich placówek. W katalogu znalazły się również młodzi absolwenci częstochowskich uczelni oraz osoby do 26. roku życia zameldowane czasowo i objęte tzw. ulgą dla młodych. Z programu mają korzystać także dzieci do 18. roku życia.

Karta ma być bezpłatna i dostępna w dwóch wersjach: plastikowej oraz elektronicznej w aplikacji mobilnej. Użytkownik będzie mógł korzystać z obu form równocześnie lub wybrać jedną z nich. Uprawnienia mają być weryfikowane co roku, a system ma przypominać o zbliżającym się terminie wygaśnięcia. Za wydanie duplikatu karty fizycznej – w razie zgubienia lub zniszczenia – planowana jest opłata 20 złotych.

Szczegółowe zasady programu oraz pełna lista zniżek i ulg zostaną określone w zarządzeniu prezydenta miasta. Benefity będą wkrótce opublikowane na stronie programu oraz w aplikacji „Często Plus”.

W uzasadnieniu uchwały podkreślono, że karta ma być „miastem w pigułce” – narzędziem informatycznym, które połączy usługi publiczne i prywatne, ułatwi mieszkańcom codzienne sprawy.

A jak będzie w rzeczywistości?
Czy karta się sprawdzi?
Czy mieszkańcy się do niej przekonają?
Czas pokaże.

red.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

KLIKNIJ                                                                       I OGLĄDAJ                                                      Nowy ład w                                                Urzędzie Miasta                                                  bez Biura Ładu Korporacyjnego

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Partnerzy: Serwis drukarek i laptopów Optima-MD
Przejdź do treści