Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kalendarz imienin – do 30. listopada

Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od “”.24.XI. – Aleksandra, Flory25.XI. – Katarzyny, Erazma26.XI. – Konrada, Sylwestra27.XI. – Wirgiliusza, Angeliki28.XI. – Grzegorza, Lesława29.XI. – Błażeja, Saturnina30.XI. – Andrzeja, Konstantego

Katarzyna – to imię pochodzenia greckiego, od słowa katharos i oznacza: czysta, dziewicza, bez skazy. W Polsce występuje od XIII wieku. Katarzyna jest choleryczką, która niezwykle łatwo traci zimną krew. Często przyjmuje pozę obrażonej damy i wycofuje się ze znudzoną miną. Jest inteligentna, o czym świetnie wie i daje to odczuć innym. Ma wyraźną skłonność do odnoszenia wszystkiego do siebie i pragnie aby życie toczyło się wokół niej. Ma raczej trudny charakter. Potrafi ranić słowem i być wyniosła względem otoczenia. Często miewa problemy z nawiązaniem trwałych znajomości. Ma nielicznych przyjaciół, których starannie dobiera. Cieszy się jednak szacunkiem i uznaniem wśród ludzi doceniających jej dynamizm, pełnię życia, ale przede wszystkim uczciwość i szlachetność. Z jej wadami najlepiej się pogodzić. 
Zdrobnienia: Kacha, Kachna, Kasia, Kasieńka, Kasiunia, Kaśka, Katarzynka. 
Znane imienniczki: Katarzyna Bujakiewicz – aktorka, Katarzyna Cerekwicka – piosenkarka, Katarzyna Dowbor – prezenterka telewizyjna, Katarzyna Figura – aktorka, Katarzyna Nosowska – piosenkarka, Catherine Zeta-Jones – aktorka.

Andrzej – to imię pochodzące z języka greckiego od słowa andros (mąż, mężczyzna) lub anderios (męski). Oznacza: mężny, odważny. Andrzej jest cholerykiem o żywym usposobieniu. To niezwykle niezależny i pełen ideałów mężczyzna. Niczym dumny awanturnik, posiadający bardzo bogatą osobowość, urodził się, aby zdobywać sławę, majątek i kobiety. Jest skłonny zarówno do działania, jak i refleksji. Ma wyostrzone poczucie sprawiedliwości, dzięki czemu sam potrafi przyznać się do popełnionego błędu. Jest osobą obiektywną i nie wartościuje swych znajomych, potrafi natomiast idealnie ocenić ludzi. Jest duszą towarzystwa, niezależnie gdzie się znajdzie – przy nim nikt nie zazna nudy. Jest zdobywcą serc niewieścich. Posiada wewnętrzny czar, któremu ciężko się oprzeć. 
Zdrobnienia: Andrzejek, Jędrek, Jędruś, Jędrzejek. 
Znani imiennicy: Andrzej Frycz Modrzewski (1503-72) – pisarz polityczny, Andrzej Grubba – tenisista stołowy, Andrzej Rosiewicz – piosenkarz
Andrzej Seweryn – aktor, Andrzej Wajda – reżyser filmowy i teatralny.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content