Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kalendarz imienin – do 14. grudnia

Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od “”.08.XII. – Marii, Wirginii09.XII. – Wiesława, Leokadii10.XII. – Danieli, Julii11.XII. – Stefana, Waldemara12.XII. – Aleksandra, Dagmary13.XII. – Łucji, Otylii14.XII. –  Alfreda, Izydora

Julia – to imię pochodzenia rzymskiego, stało się ono popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku. Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, hamowuje swoje reakcje. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowania przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji. Ma dobry gust w kwestii mody i dekorowana wnętrz. 
Zdrobnienia: Jula, Julcia, Juleczka, Julitka, Julka. 
Znane imienniczki: Julia Kamińska – aktorka, Julia Potocka – arystokratka, Julia Roberts – aktorka amerykańska, Julia Tymoszenko – ukraińska polityk.

Stefan – to imię pochodzenia greckiego, które powstało od słowa stephanos (wieniec, korona). Oznacza mężczyznę nagrodzonego wieńcem (symbolem zwycięstwa). Stefan jest spokojny, bardzo skryty i nieco mroczny. Owiewa go aura tajemniczości. Niestety nie wierzy we własne siły i umiejętności, chociaż ambicji mu nie brak. To cierpliwy i pracowity mężczyzna o twórczej wyobraźni. Doskonale radzi sobie w trudnych sytuacjach, a z prostymi miewa problem. Swoje niepowodzenia ciężko przeżywa w samotności. Zawsze chętny do pomocy innym, choć za nic nie przyjmie jej sam. Niechętnie się zwierza, za to jest idealnym słuchaczem. Ma tendencje do pogrążania się w depresji. Siłę i oparcie znajduje w rodzinie. Bliscy są dla Stefana bardzo ważni. To z rodziny czerpie siłę i ona stanowi sens jego życia. Zupełnie się nie zna na kobiecej psychologii. 
Zdrobnienia: Stefanek, Stefanuś, Stefcio, Stefciu, Stefek, Stefuś. 
Znani imiennicy: Stefan Batory – król Polski, Stefan Czarniecki – hetman, dowódca wojsk w czasie wojen ze Szwedami, Stefan Friedmann – aktor i satyryk, Stefan Wyszyński – kardynał, prymas Polski, Stefan Żeromski – prozaik, publicysta, dramaturg, Stephen King – amerykański pisarz, autor głównie literatury grozy, Steven Spielberg – amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content