Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Kalendarz imienin – do 10. lutego

Wszystkim solenizantom najlepsze życzenia od “”.4.II. – Weroniki, Andrzeja5.II. – Agaty, Adelajdy6.II. – Doroty, Pawła, Bogdana7.II. – Ryszarda, Pawła, Romana8.II. – Sebastian, Jana, Hieronima9.II. – Cyryla, Eryki, Apolonii10.II. – Jacentego, Elwiry, Jacka.

Weronika – to imię pochodzenia greckiego lub bizantyjskiego, od słów phero (nieść) i nike (zwycięstwo). Tradycyjnie wywodzi się również od greckiego określenia iere eikon (święte oblicze), co związane jest z biblijnym przekazem o tzw. chuście św. Weroniki. Weronika ma niełatwy charakter i potrafi nagle pokazać pazurki. To kobieta zdecydowana i życzliwa, czasami nieco chmurna oraz zaborcza. Chętnie służy innym radą, roztacza wokół siebie czar, wabi i kusi, jest także gotowa do poświęceń.
Popularne zdrobnienia: Wera, Werka, Weronisia, Weronka.
Znane imienniczki: Weronika Rosati – aktorka, Weronika Wedler – lekkoatletka, sprinterka, św. Weronika z Jerozolimy – podała idącemu na Golgotę Chrystusowi chustę, na której pozostało odbicie jego twarzy.

Agata – to imię pochodzące od greckiego agathe (dobra, szlachetna, wspaniała) lub agathos (dobrze urodzony, szlachetny). Agata to choleryczka – wybuchowa i nieustępliwa. Posiada jednak wielkie serce i ogromną wrażliwość na potrzeby bliźnich, jest optymistycznie nastawiona do świata, z łatwością zjednuje sobie ludzi.
Popularne zdrobnienia: Aga, Agatka, Agunia, Agusia.
Znane imienniczki: Agata Buzek – aktorka, Agata Christie – angielska pisarka powieści kryminalnych, Agata Młynarska – dziennikarka telewizyjna, św. Agata – męczenniczka z Katanii. 

Ryszard – to imię pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów richi (bogaty, potężny) i hart (silny, mocny). Imię to oznacza tego, który jest potężny, bogaty i sprawuje silną władzę. Ryszard to mężczyzna o wyjątkowo logicznym umyśle, bardzo pewny siebie i zaangażowany w działania. Twardo stąpa po ziemi, prezentuje wszystko to co męskie może być w mężczyźnie. Niezwykle ceni sobie niezależność w działaniu oraz myśleniu.
Popularne zdrobnienia: Rychu, Rysiek, Rysio, Rysiu, Ryś.
Znani imiennicy: Ryszard I Lwie Serce – król Anglii, Ryszard Kaczorowski – ostatni prezydent RP na uchodźstwie, Ryszard Rynkowski – piosenkarz, Ryszard Szurkowski – kolarz szosowy, Richard Nixon – prezydent USA, Richard Wagner – kompozytor niemiecki.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content