Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Jak się przygotować do wiosennego remontu


Z nadejściem wiosny wiele osób myśli o odświeżeniu mieszkania. Niestety nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem, przez co remont trwa znacznie dłużej niż powinien lub pochłania o wiele więcej pieniędzy niż zakładaliśmy. Podpowiadamy, jak krok po kroku zaplanować wiosenny remont.

Zaplanuj działania 
Bez względu na to, czy zamierzamy jedynie odświeżyć wnętrze, czy przeprowadzić generalny remont mieszkania, warto jest zaplanować wszystkie działania. Taki harmonogram ułatwi pracę i pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnych opóźnień. Bez odpowiedniego przygotowania nawet odmalowanie dziecięcego pokoju może okazać się wyzwaniem, a prosty z pozoru remont znacząco się wydłuży. Na jeszcze większe trudności możemy natrafić, jeśli np. wymieniamy instalację elektryczną lub okna czy prowadzimy generalny remont. Dlatego też zanim weźmiemy do ręki wałek czy szpachelkę, pierwszym krokiem powinno być określenie, co dokładnie chcemy zrobić i czego w tym celu będziemy potrzebować. Może się na przykład zdarzyć, że wraz z odświeżeniem koloru ścian i przemeblowaniem, zechcemy zmienić także np. listy przypodłogowe, gniazdka elektryczne czy inne elementy, których wygląd nie odpowiada nowemu wnętrzu. Takie drobiazgi mogą znacząco zwiększyć koszty lub wydłużyć remont. Dlatego warto zrobić listę rzeczy, które koniecznie muszą zostać wymienione i takich, które są mniej ważne i którymi zajmiemy się pod warunkiem, że wystarczy nam pieniędzy i czasu.

Sprawdź, czy cię stać
Następnym etapem działań powinno być przygotowanie kosztorysu. W tym celu powinniśmy określić, jakich materiałów i narzędzi będziemy potrzebować oraz ich ilości. Wyliczenia te powinny być jak najdokładniejsze, bowiem niedoszacowanie może utrudnić zakończenie remontu lub popsuć jego efekt. Czasem wystarczy brak nawet jednej płytki czy odrobiny farby. Ten ostatni przykład może być szczególnie dokuczliwy w sytuacji, jeśli farba była przygotowywana na zamówienie i dokupienie dodatkowej puszki w wybranym kolorze będzie stanowić trudność. W robieniu kosztorysu nie należy zapominać także o usługach niezbędnych specjalistów, np. hydraulika, elektryka czy stolarza.
Mając taki spis wydatków, możemy obliczyć przybliżony koszt remontu w zależności od tego, na jaki zakres prac się zdecydujemy. Najlepiej zawczasu zdecydować, co będziemy zmieniać. W przeciwnym razie może się okazać, że wykonamy mniej istotne poprawki i zabraknie nam pieniędzy na to, co jest najważniejsze. Drobne prace zwykle bez trudu sfinansujemy wykorzystując posiadane oszczędności. Jeśli jednak zdecydujemy się na większy remont, konieczne może być zaciągnięcie pożyczki lub kredytu. O takie finansowanie najlepiej starać się jeszcze przed przystąpieniem do remontu, bowiem jego uzyskanie może wymagać pewnego wysiłku. 

Ekipa remontowa
Jeśli do przeprowadzenia remontu decydujemy się wziąć profesjonalną ekipę remontową, jej poszukiwania powinniśmy rozpocząć dużo wcześniej. Warto uzmysłowić sobie, że znalezienie porządnych fachowców może trochę potrwać. Często zdarza się, że ich terminy są bardzo napięte. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.
Wykonawców najlepiej poszukać z polecenia, przez znajomych, bo wtedy możemy ocenić ich pracę. Jeżeli nikt ze znajomych nie robił remontu, fachowców znajdziemy przez ogłoszenia w prasie, internecie i na tablicach z ogłoszeniami.
Pamiętajmy, by nigdy nie płacić fachowcom z góry. Nie dawajmy także zaliczek na materiały, bezpieczniej jest pojechać z fachowcem na zakupy. Wcześniej najlepiej porównać ceny w różnych sklepach. A zanim zrobimy wielkie zakupy, upewnijmy się, że w cenie jest dowóz do domu. W przeciwnym razie najtańsza hurtownia może okazać się najdroższą.
Takie teoretyczne i techniczne przygotowania, z pewnością ułatwią przeprowadzenie metamorfozy naszego mieszkania i pozwolą uniknąć niepotrzebnych trudności i rozczarowań.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content