Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

IV OGÓLNOPOLSKA PIELGRZYMKA WĘDKARZY NA JASNĄ GÓRĘ

Kolejny raz 23 kwietnia spotkali się na Jasnej Górze miłośnicy wędkarstwa z całej Polski na IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Wędkarzy, którą w tym roku wraz Klasztorem OO. Paulinów na Jasnej Górze zorganizowało Koło PZW „Bytów” z Okręgu Słupskiego.

W samo południe w Bazylice Jasnogórskiej przywitał wędkarzy ojciec Jan Poteralski, który otrzymał od Piotra Kruka prezesa Koła Bytów przepiękny kielich mszalny. Mszę Świętą odprawił ks. Krzysztof Szary, Filipin z Bytowa. Pomagali mu księża, którzy przybyli z wędkarzami: ks. Artur Bombiński z Ciechanowa i o. Karmelita Mieczysław Jankowski z Pilzna. Przy ołtarzu ustawiły się Poczty Sztandarowe kół wędkarskich z: Bytowa i Częstochowskiego Wodnika oraz Poczty Okręgów PZW z: Słupska, Ciechanowa i Częstochowy. 
Modlitwę wiernych odczytali przedstawiciele koła PZW z Bytowa: Marzena Witak i Andrzej Magiera. Natomiast Psalm zaśpiewał Tomasz Horbacz. Na koniec Mszy Świętej Poczty Sztandarowe i uczestnicy pielgrzymki przemaszerowali uroczyście do Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej, gdzie przed Najświętszym Obrazem, ks. Szary odczytał Akt Zawierzenia Matce Boskiej wszystkich wędkarzy. 
Gdy zakończyły się oficjalne uroczystości zainteresowana grupa uczestników spotkała się w auli Przeora Kordeckiego, by podyskutować o problemach wędkarzy. Podczas spotkania prezes Okręgu Częstochowa Maciej Brudziński odznaczył Medalem za Zasługi w Rozwoju dla Wędkarstwa Okręgu Częstochowa Mariusza Tokarza komendanta Straży Jasnogórskiej, który jest pomysłodawcą pielgrzymki wędkarzy. Paweł Wasik artysta malarz związany z Jasną Górą przekazał kopię obrazu Matki Boskiej z wszystkimi certyfikatami Magdalenie Witak z Bytowa, najmłodszej uczestniczce pielgrzymki (8 lat). 
Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali znaczki upamiętniające pielgrzymkę. Oczywiście Ci, którzy przybyli na IV Pielgrzymkę zadeklarowali, że stawią się na Jasnej Górze w komplecie 22 kwietnia w przyszłym roku.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content