Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

I Gminny Marszobieg Terenowy – Rędziny 2013

Wolontariusze z Cementowni Rudniki CEMEX Polska kolejny już raz przystąpili do realizacji swoich projektów. Marszobieg jest jednym z 5 projektów przygotowanychw tym roku dla społeczności lokalnej.

22 września 2013 r. na terenie przyrodniczej ścieżki edukacyjnej w kamieniołomie „Lipówka” w Rudnikach zgromadzili się chętni do udziału w I Gminnym Marszobiegu Terenowym. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Rędzinach, Jolanta Brzozowska – Ciura uroczyście rozpoczęła imprezę. Adam Michalak, tym razem jako wolontariusz i ekspert organizacyjny zawodów sportowych, szczegółowo wyjaśnił zasady uczestnictwa w biegu.
Do rywalizacji w trzech grupach biegowych; (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie oraz grupa amatorów biegu i Nordick Walking) przystąpiło prawie 120 zawodników. Jako pierwsza, pod opieką Beaty Pruban i Renaty Minkiny wystartowała 25–osobowa grupa uczniów ze szkoły podstawowej w Koninie, bez problemu pokonując specjalnie wyznaczoną trasę o długości 1,8 km. Pierwszy na mecie pojawił się Patryk Krzynowek z SP w Koninie i Maja Gołda z SP w Kościelcu. Dyrektor GOK-u wręczyła zwycięzcom zasłużone statuetki, po czym do biegu przystąpiła młodzież gimnazjalna i szkół średnich. Pierwsza dobiegła Anita Reterska z Michałowa i Michał Gradowicz z Rędzin – Osiedla, który w rekordowym czasie 6:12 min. pokonał prawie 2-kilometrowy dystans. W ostatniej kategorii amatorów biegu Open i Nordick Walking wystartowała największa, bo ponad 50–cio osobowa grupa. Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Małgorzata Skwarek z Rudnik i Michał Olkisz z Częstochowy.
Oprócz dzieci, młodzieży szkolnej i mieszkańców gminy Rędziny w biegu udział wzięli również przedstawiciele władz lokalnych: sołtys wsi Rudniki – Andrzej Wolski – Rzewuski, radny gminy Rędziny – Adam Jaruga z rodziną oraz Anna Mielczarek – Moroń przedstawicielka Urzędu Gminy w Rędzinach. Każdy z uczestników biegu otrzymał okolicznościową koszulkę z nadrukiem a najmłodsi dodatkowo pamiątkowe medale, czapeczki ufundowane przez firmę Kaszkiet z Częstochowy oraz nagrody i upominki od GKRPA w Rędzinach.
Najmłodsze uczestniczki – ośmiomiesięczna Zosia Jaruga, „biegnąca” z tatą w nosidełku i 2-letnia Emilka Kołdon, otrzymały milutkie pluszaczki.
Na zakończenie wśród wszystkich uczestników marszobiegu rozlosowane zostały nagrody, piłki plecaki.
Ogromne podziękowania od organizatorów należą się pracownikom GOK w Rędzinach a także wolontariuszom spoza CEMEX – Klaudii Rybak, Pauliny Ziętal, Juli Wolskiej, Martyny Taborek, Mateusza Gajdy i Łukasza Michalaka za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy, która okazała się kolejnym i trafionym pomysłem na rodzinne spędzanie wolnego czasu dla mieszkańców z terenu gminy Rędziny.
Marszobieg zorganizowany na terenie kamieniołomu „Lipówka” w Rudnikach to również doskonała forma promocji przyrodniczej ścieżki edukacyjnej, której oficjalne otwarcie miało miejsce 10 maja br. Ścieżka edukacyjna w kopalni „Lipówka” jest efektem współpracy CEMEX Polska z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków i Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację CEMEX „Budujemy przyszłość”. Mamy nadzieję, że oprócz Rodzinnego Rajdu Rowerowego, Marszobieg Terenowy w Rudnikach na stałe wpisze się w kalendarz imprez rodzinnych organizowanych na terenie gminy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content