Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Event „Strefa Aktywności Młodych”

8 lutego 2013 roku na terenie hipermarketu Auchan w Poczesnej odbył się event „Strefa Aktywności Młodych” dla „Fundacji Auchan na Rzecz Młodzieży”. Popołudniem osoby realizujące projekt „SAM” z Fundacji Świętego Barnaby w Częstochowie wraz z jego uczestnikami – dziećmi i młodzieżą – prezentowały efekty kilkunastomiesięcznych działań.

Scena Eventu została ustawiona na terenie galerii handlowej naprzeciwko jednych z głównych wejść do hipermarketu, dzięki czemu wiele osób mogło nas oglądać. Na bocznych ścianach sceny wywieszone zostały wybrane fotografie wykonane przez dzieci uczestniczące w warsztatach fotograficznych (prowadzący Kamil Pawlik) oraz prace wykonane przez uczestników warsztatów rękodzieła (Elżbieta Plisiecka). Za sceną umiejscowione zostało mini studio fotograficzne, w którym prowadzący warsztaty fotograficzne gratisowo robił zdjęcia chętnym dzieciom i ich rodzicom. Zdjęcia były od razu obrabiane i drukowane, co cieszyło fotografowanych. Dalej, za mini studiem, przy ustawionych stołach, dzieci uczestniczące w projekcie „SAM” wraz z innymi dziećmi rysowały i malowały. Panie prowadzące inne warsztaty – rękodzieła i muzyczne – malowały dzieciom buzie.
Spotkanie prowadziła koordynatorka projektu Magdalena Sawicka. Zaprezentowała idee, cele i osiągnięte efekty zrealizowanego projektu. Podziękowała „Fundacji Auchan na Rzecz Młodzieży” za udzielone roczne wsparcie finansowe w wysokości 22 200 euro dla dzieci i młodzieży – uczestników „SAM”.
Dzieci zaprezentowały próbkę nabytych umiejętności na warsztatach z języka angielskiego (Bogusia Gebler) oraz muzycznych (Monika Kaśkosz). Odegrały scenkę w języku angielskim oraz zagrały kilka piosenek na dzwonkach.
O warsztatach doradztwa zawodowego i wycieczce do hipermarketu Auchan opowiedziała prowadząca – Dagmara Ściubis-Szota. Podkreślała, że dzięki spotkaniom z ludźmi reprezentującymi różne zawody dzieci o pracy i pracowaniu uczą się najszybciej i najwięcej.
W podsumowaniu wydarzenia zaproszono wszystkich chętnych do obejrzenia premiery czterech króciutkich filmów animowanych, które zostały stworzone przez małych reżyserów. Sami wykonali postacie, rekwizyty i scenografię. Następnie poprzez robienie zdjęć (technika poklatkowa) i montaż przy pomocy prowadzącej (Anna Konieczny) powstał zaskakujący rezultat – niesamowity filmik każdego z nich.
W trakcie Eventu dzieci otrzymały od Dyrektora Auchan Jerzego Jagusiaka słodki poczęstunek – pyszne pączki z piekarni Auchan oraz napoje. Całość wydarzenia dokumentował Marcin Jędryka (filmiki i zdjęcia dostępne są na www.barnaba.org.pl).
Na koniec spotkania wiele razy padało słowo: „dziękujemy!” – za tym wyrazem wdzięczności kryła się podzięka za możliwość integracji, rozwijania  talentów, poznawania świata i ludzi; za stworzenie miejsca, do którego chce się wracać. Dziękować trzeba nie tylko za wsparcie finansowe, ale i wszelką pomoc od Auchan – od Dyrektora Auchan Częstochowa Jerzego Jagusiaka, seniora menadżera zasobów ludzkich Tomasza Kukuły oraz wielu innych ludzi, którzy zostaną w sercach organizatorów i dzieci jako ci, którzy podzielili się z nami swoim czasem, serdecznością, radością. Wielkie podziękowania dla pracowników-wolontariuszy i dyrektorów z Auchan.
„SAM” dalej trwa! Zapraszamy chętnych – dzieci, młodzież oraz wolontariuszy – na ul. Ogrodową 24/44 w Częstochowie.

Udostępnij:

3 komentarzy

 • dorotapatejko@gmail.com

  Brawo dla ekipy Auchan Częstochowa!

 • dorotapatejko@gmail.com

  Brawo dla ekipy Auchan Częstochowa!

 • Anonim

  Jerzy brawo

 • Anonim

  Jerzy brawo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content