Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

EkoCzęstochowa

Oszczędzaj energię gotując pod przykrywką, by zminimalizować jej zużycie i zamiast tradycyjnych żarówek stosuj te energooszczędne, aby zmniejszyć swój rachunek za światło nawet o 90%! Takie i inne hasła głosi najnowsza wystawa zorganizowana przez Fundację Ekorozwoju i Polskie Koleje Państwowe.

Od 20 września na dworcu głównym w Częstochowie mieszkańcy miasta mogą podziwiać ekspozycję „Gmina z klimatem”. Wystawa jest częścią ogólnopolskiej kampanii Fundacji EkoRozwoju w ramach projektu „Klimatyczna Energia”. Celem programu jest promocja proekologicznych działań obejmujących użytkowanie energii i ochrony klimatu. Fundacja w ramach tych przedsięwzięć, w 2011 roku, zorganizowała konkurs, którego zadaniem było wyłonienie gminy lub miasta, które najefektywniej przyczyniło się do oszczędności energii i  ochrony klimatu, a także do edukacji i promocji w zakresie ekologii oraz wyróżniło się innowacyjnym pomysłem. Spośród 27 nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 7 laureatów konkursu. W grupie zwycięzców znalazła się również Częstochowa.

Na wystawie „Gmina z klimatem” można zapoznać się z plakatami obrazującymi przedsięwzięcia laureatów konkursu. Środowiska siedmiu gmin: Tarnów, Legnica, Niepołomnice, Piaseczno, Szczawnica, Częstochowa oraz nagrodzona główną nagrodą Bielsko-Biała, pokazują jak działać na rzecz oszczędności energii i pozyskiwania jej ze źródeł odnawialnych. Częstochowa odznaczyła się programem zmniejszenia zużycia energii połączonym z termomodernizacją. W 121 gminnych obiektach oświatowych, ograniczono emisję gazów cieplarnianych o ponad 20%, przyczyniając się tym do dostarczania czystego ciepła do szkół.

Na przedstawionych plakatach ekspozycji można zapoznać się z ciekawostkami, które przyczyniają się m. in. do zminimalizowania zmian  klimatycznych, np.: wyłączanie urządzeń z prądu zamiast ciągłego podtrzymywania zasilania, aby tym zaoszczędzić nawet 100 zł rocznie, wspomniane wcześniej stosowanie energooszczędnych żarówek czy zrezygnowanie z auta na rzecz jazdy rowerem.

Cała wystawa prezentuje się dosyć interesująco. Jest barwna i z pewnością przyciągnie mnóstwo ludzi, tym bardziej, że jej przedmiot dotyczy wszystkich bez wyjątku. Wiedza tam przedstawiona pozwoli każdemu żyć ekologicznie i oszczędnie. Warto więc przyjść i przekonać się na własne oczy.

Ekspozycję można oglądać do 12 października na częstochowskim dworcu kolejowym.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content