Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dzika przyroda w obiektywie

W Muzeum Pielgrzymowania – Galerii Dobrej Sztuki warto zobaczyć prestiżową wystawę fotografii dzikiej przyrody całego świata.

Prezentacja wystawy to wynik ogólnoświatowego konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year” organizowanego od 1964 r. przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Do tegorocznej, 45 edycji przeglądu zgłoszono aż 43 tysiące zdjęć, wykonanych na przełomie lat 2002 – 2009. Złożone z artystów oraz ekspertów przyrody jury wybrało 70 oryginalnych i urzekających fotografii nieoswojonej natury. Prace oceniano w 14 kategoriach, takich jak zachowania zwierząt, dzikie miejsca, podwodny świat, w zachwycie nad roślinami, dzika przyroda miast i parków, młody fotograf dzikiej przyrody, przyroda w czerni i bieli oraz portrety zwierząt. – Gdy konkurs ogłoszono po raz pierwszy, napłynęło na niego około 500 zdjęć z terenu Wielkiej Brytanii. Ostatnia edycja przyciągnęła 3000 fotografów z 94 krajów – zaznacza Jerzy Zegarliński, właściciel Agencji Zegart i organizator wystawy w Polsce.
Konkursowe prace świadczą o pięknie przyrody, są również świadectwem artystycznej perfekcji i technicznego zaawansowania fotografii. – Oglądanie zdjęć pozwala uświadomić sobie, jak wiele pasji, umiejętności i wiedzy musi posiadać fotograf. Uchwycenie odpowiedniego momentu często wymaga od niego kilku godzin czekania, poświęcenia – mówi Zegarliński. Autorzy uchwycili w fotografiach różnorodne momenty życia na Ziemi, skłaniające do zastanowienia nad oddziaływaniem człowieka na naturę. – Za najlepsze motto tej wystawy uważam tytuł jednej z konkursowych kategorii: „Świat w naszych rękach”. Podkreśla on bowiem, że przyroda, choć istnieje sama z siebie i sama dla siebie, to w dzisiejszych czasach jej rozwój zależy w dużej mierze od nas – tłumaczy Zegarliński.
Po raz drugi są na wystawie trzy zdjęcia zrobione przez Polaków: Mariusza Oszustowicza – III nagroda w kategorii „W zachwycie nad roślinami”, Jacka Kwiatkowskiego – III nagroda w kategorii młodzieżowej (15 – 17 lat) oraz Michała Budzyńskiego – wyróżnienie w kategorii młodzieżowej. – Każda z fotografii jest jak obraz, z którego można czytać osobne historie – ocenia wystawę Ryszard Majer, zastępca prezydenta Częstochowy.
W Muzeum Pielgrzymowania nie brakuje zwiedzających. – Zdjęcia zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. W większości wyglądają tak, jakby to nie były fotografie, ale obrazy, malarstwo. Trudno uwierzyć, że natura może tak wyglądać, jak w bajce. Najbardziej spodobały mi się zdjęcia przedstawiające mróweczkę z kropelką, pelikana zasłaniającego dziobek oraz zwierzątko z kromką chleba. Coś pięknego – mówi oglądająca wystawę Karina.
Piękne fotografie dzikiej przyrody można podziwiać w Galerii Dobrej Sztuki do 28 maja.

Udostępnij:

4 komentarz

 • luki@onet.pl

  bezy bezy bezy bezy bezy byc byc byc – odgłosy natury 🙂

 • luki@onet.pl

  bezy bezy bezy bezy bezy byc byc byc – odgłosy natury 🙂

 • ola123@wp.pl

  śliczna ta fotografia… urzekła mnie ;)brawo dla autora.

 • ola123@wp.pl

  śliczna ta fotografia… urzekła mnie ;)brawo dla autora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content