Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dziękujemy za udział w naszym cyklu. To już ostatni odcinek, dlatego też w najbliższym wydaniu naszego tygodnika chcielibyśmy poznać zdanie Państwa ugrupowania na temat tej formy wyrażania opinii przez partie polityczne na kwestie i problemy dotyczące Częstochowy oraz jej mieszkańców.

Dziękujemy za udział w naszym cyklu. To już ostatni odcinek, dlatego też w najbliższym wydaniu naszego tygodnika chcielibyśmy poznać zdanie Państwa ugrupowania na temat tej formy wyrażania opinii przez partie polityczne na kwestie i problemy dotyczące Częstochowy oraz jej mieszkańców.

0 opinię poprosiliśmy reprezentanta Ruchu Wolności – Marka Domagałę:
„Dziękuję Pani Redaktor Renacie Klucznej i całej redakcji tygodnika „7 dni” za umożliwienie brania udziału w ciekawej, otwartej debacie na ważne dla miasta sprawy. 
Przyglądając się jakości debaty publicznej w mediach tzw. głównego nurtu w zasadzie można powiedzieć, że takowa nie istnieje. Tym bardziej cieszy, że są jeszcze lokalne media, które stać na niezależność. To niezależność od jedynie słusznych poglądów, od dyktatu wielkich partii i ich nachalnej propagandy. 
Dzięki inicjatywie Redakcji, jako reprezentant środowiska konserwatywnych liberałów, miałem okazję do przypomnienia kilku podstawowych zasad ekonomii, logiki czy po prostu zdrowego rozsądku. Obserwując dynamicznie zmieniający się świat widać, że wartości te niekoniecznie są obecnie w cenie a dyktat świata antywartości rośnie. 
Proszę choćby zwrócić uwagę na pełną spójność programową wszystkich czterech partii jakie rządziły czy rządzą krajem od 26 lat, a wyrażoną na właśnie zakończonych konwencjach wyborczych. Wszyscy zapowiedzieli, że jak tylko wygrają to „dadzą” nam więcej pieniędzy (emerytur, pensji minimalnych, średnich, wszystkich, dadzą na dzieci) na cokolwiek. Z czego dadzą? Z tego co nam zabiorą! Tyle, że zabiorą dwa razy więcej, bo po drodze muszą zabrać połowę dla siebie.
Zakończę retorycznym pytaniem: Czy ci co dają cudze to „dobro-czyńcy” czy „zło-czyńcy”, to raczej „dobro-dzieje” czy „zło-dzieje”? 
Tym bardziej należy docenić każdą okazję do mówienia jak jest. Jeszcze raz dziękuję.”
 
Stanowisko Polskiego Stronnictwa Ludowego przedstawia Stanisław Gmitruk:
„W imieniu Polskiego Stronnictwa Ludowego serdecznie dziękuję Redakcji Tygodnika Regionalnego 7 DNI, w tym Pani Agnieszce Woźniak i Pani Redaktor Renacie Klucznej – za przeprowadzenie cyklu polemiki, w ramach którego była możliwość wyrażania opinii przez lokalne – częstochowskie struktury partii politycznych. Dla mnie był to kolejny test wyrażania – w trybie publicznym – zdania, na różne tematy dotyczące miasta Częstochowy, w moim imieniu a przede wszystkim w imieniu mojego Stronnictwa. Mamy dużą satysfakcję, że mogliśmy zabierać „głos”, kreować swoją opinię, ale również prezentować całe ugrupowanie, jako partię merytoryczną, stabilną w zakresie poglądów na sprawy (dobro) publiczne, wyrażając jednocześnie chęć wszelkiej aktywności publicznej w mieście Częstochowie. Dziękując raz jeszcze za dobry pomysł, pozostaję z nadzieją na podobne, równie udane przedsięwzięcie w niedalekiej przyszłości.”

Opinię Prawa i Sprawiedliwości reprezentuje radny Artur Gawroński:
„Opinia publiczna dzięki umożliwieniu publikacji na łamach Państwa tygodnika, mogła dowiedzieć się jak postrzegają problemy mieszkańców naszego miasta różne ugrupowania polityczne. Cykl artykułów dał szanse wielu środowiskom wyrażenia własnej opinii, a  mieszkańcom pomógł zweryfikować swoich przedstawicieli. Dzięki temu częstochowianie będą mogli w przyszłości dokonywać świadomego wyboru, który może skutkować tym, iż  mieszkańcy Częstochowy w poszukiwaniu środków na utrzymanie własnych rodzin, nie będą musieli stawać się mieszkańcami Londynu, Edynburga czy Dortmundu, a młodzi częstochowianie nie będą wyjeżdżać, aby robić karierę czy na dobre studia do Warszawy, Krakowa oraz Poznania. Częstochowa  posiada potencjał i atuty, które dobrze wykorzystane mogą stworzyć długotrwały rozwój i poprawę życia mieszkańcom. 
W imieniu całego środowiska  i czytelników, chciałbym Państwu bardzo serdecznie podziękować  za włożoną pracę i trud w podnoszeniu problemów mieszkańców naszego miasta na łamach Państwa tygodnika.”   

W imieniu Platformy Obywatelskiej (w ramach koalicji PO-SLD) opinię przedstawia radny Jacek Krawczyk:
„Chciałbym w imieniu Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP oraz w imieniu przewodniczącego struktur Platformy Obywatelskiej RP w Częstochowie Senatora Andrzeja Szewińskiego podziękować wszystkim czytelnikom oraz redakcji Tygodnika Regionalnego 7 dni za pomysł i realizację cyklu pytań kierowanych do ugrupowań, decydujących o naszym mieście.
Polemika pozwoliła zapoznać się bliżej mieszkańcom z poglądami swoich reprezentantów oraz przedstawianymi opiniami w wielu ważnych aspektach życia publicznego. Platforma Obywatelska konsekwentnie udzielała odpowiedzi na wszystkie zadane pytania, nie uciekając od trudnych tematów.
Uważamy, że zaproponowana forma kontaktu sprawdziła się i zapewniamy o naszym udziale w kolejnym cyklu, jeśli taki pojawi się w przyszłości.
Do oceny czytelników pozostawiamy decyzję, które ugrupowanie przekonało do swoich wizji i racji, jednocześnie wierząc, że to właśnie nam udało się najrzetelniej zrobić.
Pragniemy zapewnić, że pozostajemy do dyspozycji mieszkańców, którzy mogą liczyć na naszą pomoc i wsparcie w wielu trudnych sprawach na poziomie samorządowym jak i parlamentarnym.”

W imieniu „Mieszkańców Częstochowy” stanowisko przedstawia Marcin Maranda:
„W imieniu radnych i środowiska stowarzyszenia Mieszkańcy Częstochowy dziękujemy redakcji za możliwość przedstawiania naszych opinii na łamach gazety. 
Ten cykl był potrzebny – gratulujemy pomysłu. 
Dzięki tej inicjatywie częstochowianie poznali poglądy polityków i pomysły na rozwiązywanie najważniejszych problemów naszego miasta. To z pewnością przełoży się na poziom świadomości nas wszystkich, szczególnie w kontekście podejmowania decyzji wyborczych. W ramach cyklu wytworzyło się oryginalne forum wymiany poglądów, z którego mogą korzystać wszyscy, którzy podejmują najważniejsze decyzje w mieście. Zapewniam, że stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy dogłębnie przeanalizuje wszystkie propozycje i rozwiązania dotyczące podniesienia jakości życia w Częstochowie przedstawione przez wszystkie środowiska polityczne.”

Udostępnij:

1 Komentarz

  • sas

    Tylko pan Domagała ma poglądy i ma coś istotnego do powiedzenia. Reszta tego towarzycha bubkowata, nie mająca nic do powiedzenia poza pustym ble-ble-ble.
    Szkoda na nich atramenta. Okrywają instytucję częstochowskich radnych sromotą i wystawiają na wzgardę i pośmiewisko.

  • sas

    Tylko pan Domagała ma poglądy i ma coś istotnego do powiedzenia. Reszta tego towarzycha bubkowata, nie mająca nic do powiedzenia poza pustym ble-ble-ble.
    Szkoda na nich atramenta. Okrywają instytucję częstochowskich radnych sromotą i wystawiają na wzgardę i pośmiewisko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content