Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dobry dla reprezentacji Polski – za słaby dla częstochowskiego Rakowa

NASZ TEMATRKS Raków: „Powodem rozstania z trenerem Brzęczkiem były niezadowalające wyniki sportowe”„Jestem zapalonym kibicem piłki nożnej i oczywiście naszego Rakowa. Ostatnio w sporym gronie kolegów rozmawialiśmy na temat awansu Jerzego Brzęczka na selekcjonera drużyny narodowej. Wielu z nas zdziwionych było tym wyróżnieniem i nie dlatego, że wątpimy w wiedzę i umiejętności trenerskie Jerzego Brzęczka, ale z uwagi na dość nieprzyjemne okoliczności rozstania Brzęczka z klubem Raków. I nie mówimy tu o sytuacji sprzed 10 czy więcej lat. Sprawa jest dość świeża, bo dotyczy 2014 roku, gdy trener Jerzy Brzęczek odszedł w niesławie z drużyny Rakowa. 

Stawiam więc pytanie, jak to jest, że człowieka z Częstochowy potrafią docenić poza jego rodzinnym miastem (co prawda urodził się w Truskolasach, ale z Częstochową był bardzo związany), a tutaj odsądzany był od czci i wiary?
Czy redakcja 7 dni mogłaby nieco podpytać w klubie o ich stosunek do nowego trenera naszej reprezentacji Polski?
Czytelnik.”

Na prośbę naszego Czytelnika oczywiście zapytaliśmy w klubie Raków o okoliczności współpracy z Jerzym Brzęczkiem. Odpowiedzi udzielił nam Radek Baran, rzecznik prasowy RKS Raków Częstochowa S.A. 

– W jakich latach Jerzy Brzęczek był zawodnikiem klubu RKS Raków?
„Jerzy Brzęczek był zawodnikiem Rakowa w latach 1983-1988. Występował przed wszystkim w drużynach juniorskich. Był prowadzony przez trenera Zbigniewa Dobosza, który wychował wielu zawodników, którzy z powodzeniem grali w Ekstraklasie. W 1985 roku Raków Częstochowa wygrał Spartakiadę Młodzieży co było wówczas bardzo prestiżowym turniejem juniorskim w Polsce. Obok trenera Brzęczka na tym turnieju grali między innymi obecny wiceprezes klubu Krzysztof Kołaczyk, masażysta 1 drużyny Rakowa Artur Lampa. W 1988 po pięciu latach spędzonych na Limanowskiego Jerzy Brzęczek odszedł do Olimpii Poznań.”

– W jakich latach Jerzy Brzęczek był trenerem drużyny Rakowa? I prosimy także o krótką charakterystykę pana Brzęczka jako trenera.
„Jerzy Brzęczek został trenerem pierwszej drużyny Rakowa w lutym 2010 roku. Klub znajdował się wtedy w bardzo złej sytuacji finansowej. Celem pierwszego zespołu było utrzymanie się w II lidze (trzeci szczebel rozgrywkowy). Trener Brzęczek miał do dyspozycji młodych zawodników – wychowanków naszego klubu – i ta sztuka mu się udała.
Podczas pracy celem drużyny trenera Jerzego Brzęczka było utrzymanie zespołu w tej klasie rozgrywkowej. Ta sztuka naszej drużynie się udała. Zespół w trzech pierwszych sezonach zajmował miejsce w środku tabeli, gdzie nie groził spadek. W czwartym sezonie wobec reformy rozgrywek z II ligi spadało 8 drużyn. Raków pierwotnie znalazł się “pod kreską”, jednak wobec nie przyznania licencji Warcie Poznań i Polonii Bytom nasz zespół utrzymał się w II lidze.”

– Co było powodem usunięcia Jerzego Brzęczka z funkcji trenera RKS Raków?

„Trener Jerzy Brzęczek zakończył pracę w Rakowie 3. listopada 2014 roku. Dzień wcześniej drużyna pod jego wodzą przegrała 1:2 z Rozwojem Katowice. Powodem rozstania z trenerem Brzęczkiem były niezadowalające wyniki sportowe.”

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content