Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Dobro dziecka to nasz moralny obowiązek”

W obronie spraw lokalnych każdego dnia staje Monika Fajer, prezes Okręgu 28. Solidarnej Polski. W comiesięcznych raportach z działalności biura poznajemy, pełne trudu i determinacji, działania prezes Fajer.

Wrzesień 2021

* Rodzeństwo zostaje razem

Wielkim sukcesem zakończyła się batalia o dobro dzieci w jednej z rodzin. Dzięki działaniom i pomocy Prezes Moniki Fajer, a także interwencji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, udało się uratować rodzeństwo przed nakazem zamieszkania z jednym z rodziców w Niemczech. 
– Dziękujemy za pomoc, prawdę i sprawiedliwość, do końca życia będę wdzięczna za walkę o mojego synka, który zostaje w Polsce przy mamie i braciszku. W szczególności dziękujemy Panu Ministrowi Sprawiedliwości Zbigniewowi Ziobro, Panu Ministrowi Michałowi Wójcikowi, Solidarnej Polsce, Stowarzyszeniu Moniki Fajer i wszystkim ludziom, których spotkałam, i którzy wyciągnęły do nas pomocną dłoń. Dziękuję, że moje kochane dzieci zostają razem ze swoją mamą. Dla każdej mamy najważniejsze jest dobro jej dzieci – powiedziała po zakończeniu sprawy pani Anna.
Prezes Monika Fajer dodała: „Dla takich chwil warto żyć i pomagać”.

* Dożynki Jasnogórskie

Monika Fajer wzięła czynny udział w obchodach uroczystości Dożynek Jasnogórskich. Swoją obecnością chciała wyrazić podziękowanie polskim rolnikom za ich całoroczny trud włożony w pracę na roli oraz za zebrane plony. Jak podkreśla Prezes Solidarnej Polski Okręgu 28.: „Polska wieś to narodowy skarb, gdzie pielęgnuje się tradycje i zwyczaje, gdzie patriotyzm i chrześcijańskie wartości towarzyszą ciężkiej pracy”. Monika Fajer odbyła szereg spotkań i rozmów nie tylko z rolnikami, ale i kołami gospodyń wiejskich, gdzie rozmawiano o problemach i potrzebach polskiej wsi. Przy okazji towarzyszącej Dożynkom, Krajowej Wystawy Rolniczej, Monika Fajer odwiedziła stoisko Polskiego Związku Łowieckiego, Zarząd Okręgowy w Częstochowie.

* Spotkanie członków SP

W Spale odbyło się spotkanie członków i sympatyków Solidarnej Polski. Prócz Moniki Fajer, Prezes Okręgu 28., na spotkanie przybyli minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, wiceminister sprawiedliwości Michał Woś, minister Michał Wójcik oraz posłowie na Sejm, Tadeusz Cymański i Mariusz Gosek. 
– Obaj posłowie uzupełniają się doskonale i zawsze są gotowi do pracy – mówiła po spotkaniu Monika Fajer.

* Pielgrzymka Leśników

„Przyroda to najpiękniejszy Uniwersytet” – słowami Świętego Kardynała Stefana Wyszyńskiego rozpoczęto XXV Ogólnopolską Pielgrzymkę Leśników na Jasną Górę. Matce Boskiej Częstochowskiej polecono wszystkie ważne dla środowiska leśników sprawy. W pielgrzymce nie mogło zabraknąć Moniki Fajer, od niedawna członkini Stowarzyszenia Polskich Dian.

* Pomoc rodzinie

Kolejny wózek od członków Solidarnej Polski z Częstochowy trafił do potrzebującej rodziny, tym razem z gminy Kłomnice. 
– Dziękuję wszystkim, którzy udzielili swojego wsparcia, dzięki któremu możemy wspomóc rodzinę – powiedziała  Monika Fajer.

* Praca w gospodarstwie

– Bardzo doceniam ciężką pracę rolników. Niedawno miałam okazję czynnie popracować przy robieniu kiszonek z kukurydzy, jak i przy karmieniu bydła. Tym ludziom należy się wielki szacunek oraz wsparcie za ich trud i wkład w ważną część gospodarki, jaką jest produkcja żywności  – tak mówiła Monika Fajer podczas odwiedzin jednego z gospodarstw rolnych pod Wrocławiem.

* Debata w biurze SP

Pod koniec września w częstochowskiej siedzibie Solidarnej Polski przy al. NMP, miało miejsce spotkanie członków oraz sympatyków Klubu Solidarnej Polski, podczas którego omawiano lokalne, oraz ogólnokrajowe tematy sceny politycznej. Na zaproszenie Moniki Fajer, w spotkaniu uczestniczył poseł Mariusz Kałużny, sekretarz generalny Solidarnej Polski. Rozmawiano także o sprawach partii. 
– Klub planuje rozszerzać swoją działalność na terenie miasta, stawiając na bezkompromisową postawę w obronie najważniejszych wartości – tłumaczy Monika Fajer – bardzo dziękuję panu posłowi Kałużnemu za świetne, merytoryczne i pełne pozytywnej energii spotkanie w Częstochowie.

* Robert Schuman doceniony wystawą

Prezes Solidarnej Polski Okręgu 28. Monika Fajer uczestniczyła w otwarciu w Częstochowie wystawy pt. „Robert Schuman-Ojciec Wspólnych Narodów Europy”. Otwarcia wystawy dokonał prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, prezes Instytutu Myśli Schumana. Wystawę zorganizował, wspólnie z Instytutem, radny Miasta Częstochowy Paweł Ruksza.

DOŁĄCZ DO DRUŻYNY SOLIDARNEJ POLSKI

Zapraszamy do współpracy:

– działaczy i sympatyków Solidarnej Polski w Częstochowie, którzy chcą aktywnie włączać się w poprawę bytu i wizerunku Częstochowy oraz okolic;
– wszystkie osoby zainteresowane losem naszego subregionu i kraju;
– młodzież chętna do tego, by działać wspólnie, pomagać innym i tym samym przyczyniać się do powiększania struktur Solidarnej Polski.

Jeżeli chcesz do nas dołączyć zadzwoń!
Prezes Okręgu 28 – Monika Fajer tel. 514 173 411

Adres:
Solidarna Polska
Al. NMP 51
42-200 Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content