Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Z okazji 15 rocznicy istnienia, w każdym numerze Tygodnika będziemy przypominać nasze stare wydania wraz z fragmentami artykułów.

Lipiec 2011

* „Warta wróciła na miejsce” – autorstwa AK
Zakończyły się prace nad przywróceniem Warcie dawnego biegu. Około miesiąca temu rzeka w okolicach Śliwakowa (gmina Kłomnice) wykorzystała wyrwę, jaka powstała podczas ubiegłorocznej powodzi i skierowała swe wody do kanału Młynówka. Wysychające koryto zagrażało faunie i florze, a także stawowi w Zawadzie. Niewielka początkowo wyrwa z tygodnia na tydzień powiększała się. Na sfinansowanie inwestycji zgodził się Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej. Prace zostały już zakończone.

* „Co dalej z pałacem?” – autorstwa AK
Wiadomo już, że Pałac Raczyńskich, czyli zespół pałacowo-parkowy w Złotym Potoku nie zostanie zwrócony spadkobiercom ostatnich właścicieli. Wszystko wskazuje na to, że obiekt skazany jest na dalsze niszczenie, bo ci, którzy chcą – odzyskać go nie mogą, z kolei tych, którzy nim administrują – nie stać na jego utrzymanie. (…) – W ubiegłym roku pieniędzy wystarczyło na zatrudnienie dozorcy oraz minimalne ogrzewanie obiektu w okresie zimowym. 20 tys. zł, które otrzymaliśmy w tym roku wystarczy jedynie na opłacenie dozorcy i zabezpieczenie obecnego stanu. Liczymy, że wojewoda przeznaczy dodatkowe środki na utrzymanie tego pięknego zabytku – mówi Grażyna Folaron, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Częstochowie.

* „Zdobyć chińskiego inwestora” – autorstwa AK
Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk wrócił z kilkudniowej wizyty w Chinach. Celem podróży były rozmowy biznesowe, mające zachęcić tamtejszych inwestorów do lokowania swojego kapitału w Częstochowie. Częstochowska delegacja odwiedziła m.in. Pekin i Szanghaj. Zdaniem prezydenta Matyjaszczyka, Chiny będące liderem światowej gospodarki, są dla Częstochowy najlepszym z możliwych partnerów. Na rezultaty rozmów chińsko-polskich trzeba jeszcze poczekać, gdyż rozmowy wciąż trwają. 

Sierpień 2011

* „Polska dyskutuje: o wystawie na Jasnej Górze” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Wrze o Jasnej Górze, wrze w całej Polsce, a w naszym mieście… cisza (z kilku powodów). Na forach internetowych czytamy: „S kapane we krwi martwe ludzkie płody lub ich szczątki. Na takie widoki narażani są pielgrzymi przychodzący na Jasną Górę”. Bez wątpienia wystawa wywołuje ogromne kontrowersje. Na zdjęciach fotografie dziecka poczętego, pokawałkowanego w wyniku aborcji. Ich drastyczność bulwersuje część pielgrzymów. Być może większy opór budzi lokalizacja wystawy. Umiejscowiono ją bowiem na murach, tuż przed wejściem do Wieczernika. Klasztor nie komentować wypowiedzi pielgrzymów na forach internetowych.

* „Walczą o porodówkę” – autorstwa AK
Blisko 5 tys. osób – pielęgniarek, położnych i pacjentek złożyło podpis pod protestem przeciwko likwidacji oddziału ginekologiczno-położniczego w szpitalu na Tysiącleciu. List trafi do prezydenta Częstochowy, posłów, ministra zdrowia, sejmiku województwa i premiera. Przeniesienie placówki ma nastąpić do końca roku. W konsekwencji w Częstochowie będą tylko dwa oddziały dla przyszłych matek: w szpitalu na Parkitce i w miejskim szpitalu przy ul. Mickiewicza. Porodówka na Tysiącleciu jest najnowocześniejszą w regionie. Po remoncie, który wykonano w 2006 roku spełnia surowe normy unijne. Co miesiąc przychodzi tu na świat około 150 noworodków. 

Wrzesień 2011

* „Chytre kłamstwa ujawnione” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Brali prawdziwe pieniądze w ramach wynagrodzeń za fikcyjnych uczniów – tak w skrócie skomentować można zachowanie pracowników Centrum Kształcenia Ustawicznego w Częstochowie. Robili to z premedytacją i przez wiele lat. Nieprawidłowości wykazała kontrola przeprowadzona przez magistrat. Na listach szkoły figurowali słuchacze, którzy nigdy do niej nie uczęszczali. Umożliwiło to stworzenie urojonych klas, a przez to dodatkowych etatów dla nauczycieli. O jakich pieniądzach mówimy? Urząd Miasta podaje, że w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia 2011 przekazano na CKU 1.747.291 zł ogółem, w tym na płace 1.523.714 zł. (…) Sprawę rozstrzygnie wymiar sprawiedliwości.

* „Zarzuty wobec agresora” – autorstwa AK
Do zdarzenia doszło 10 lipca na jasnogórskich błoniach, po mszy świętej (podczas Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja). Do dziennikarki Polsat News, Ewy Żarskiej, niespodziewanie podbiegł Andrzej K., który wyrwał jej z ręki mikrofon, a następnie otwartą dłonią uderzył dziennikarkę w twarz. Atak skierował również na operatora, niszcząc kamerę. W związku z tym zdarzeniem, Telewizja Polsat złożyła do częstochowskiej policji zawiadomienie o zniszczeniu kamery, a Ewa Żarska – zawiadomienie do sądu karnego. Częstochowska prokuratura połączył oba zawiadomienia w jedno postępowanie. Mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

* „Nowa siedziba sądu” – autorstwa AK
Radni Częstochowy jednogłośnie podjęli decyzję o przekazaniu częstochowskim sądom działki przy ul. św. Rocha 80/90. Na przestrzeni 6 lat powstanie tam nowa siedziba Sądu Okręgowego. Do nowo powstałego budynku przeniesiona zostanie nie tylko część sądu rejonowego, ale też Krajowy Rejestr Sądowy oraz mieszczące się przy ul. Rejtana wydziały gospodarcze.

* „Oszukują na plakatach” – autorstwa Renaty R. Klucznej
Ile pieniędzy mają czelność wyprowadzić z naszych portfeli ludzie, którzy uważają się za godnych reprezentowania nas w parlamencie? MZDiT jest właścicielem ponad 3600 lamp oświetleniowych na terenie miasta. Opłaty z reklam w pasie drogowym bezpośrednio zasilają budżet miasta. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Jeśli komitet wyborczy powiesił więcej plakatów niż zapłacił, przedstawiciele tegoż komitetu okradają Częstochowę i jej mieszkańców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content