Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dłuższa droga hamowania

Aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Pogarszające się warunki atmosferyczne, szybko zapadający zmrok i coraz niższe temperatury potęgują zagrożenia, z jakimi muszą mierzyć się użytkownicy dróg. Kiedy droga jest mokra i pada deszcz, dostosowanie prędkości do takich warunków jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Nawet nieznaczne przekroczenie prędkości może doprowadzić do wypadku drogowego.

O tej porze roku warunki na drodze szybko się zmieniają, co stwarza niebezpieczeństwo, zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych. Dlatego częstochowscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagę. Pamiętajmy, że jezdnia w połączeniu z opadami atmosferycznymi i zalegającymi na drodze liśćmi jest śliska i wydłuża się droga hamowania. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt staje się dużo bardziej niebezpieczne. Na wypadki narażeni są szczególnie piesi, rowerzyści i motorowerzyści. Ważne jest, by każdy z pieszych uczestników ruchu drogowego był dobrze widoczny. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze, będziemy lepiej widoczni dla nadjeżdżającego kierowcy.

Osoba ubrana w odzież o stonowanych ciemnych kolorach bez elementów odblaskowych jest widoczna z odległości zaledwie około 30 metrów. Natomiast pieszego mającego „odblaski” można dostrzec nawet z odległości ponad 150 metrów. W sytuacji, gdy pędzący kierowca ma sekundy na reakcję w momencie pojawienia się na jego drodze przeszkody, te metry mają kolosalne znaczenie.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Śliska nawierzchnia drogi znacznie wydłuża odcinek, na którym zatrzyma się pojazd. Pamiętajmy także o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach samochodowych oraz by nie wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka.

Przed każdym wyjazdem samochodem zadbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu. Wystarczy poświęcić kilka minut, by właściwie przygotować auto do podróży i zapewnić sobie tym samym bezpieczeństwo jazdy, a nawet uniknąć tragedii na drodze.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content