Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dla kogo wynajem samochodów może okazać się opłacalnym rozwiązaniem?

Zastanawiasz się nad wypożyczeniem samochodu? Dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę!

Jak wypożyczyć samochód?

Żeby wynająć auto, trzeba liczyć się z pewnymi wymaganiami, jakie wypożyczalnia stawia przed potencjalnymi klientami – lista jest jednak dość krótka. Przede wszystkim należy mieć ukończone dwadzieścia jeden lat oraz legitymować się zestawem odpowiednich dokumentów. Musimy mieć aktualne prawo jazdy oraz paszport lub dowód osobisty, oczywiście także z odpowiednią datą ważności. Ponadto musimy uiścić odpowiednią kwotę, w zależności od tego, na jakiego rodzaju wynajem się zdecydowaliśmy i jaki wybraliśmy samochód. To wszystko! W większości przypadków nie musimy martwić się takimi kwestiami jak wpłacenie kaucji, chyba że nie mamy polskiego obywatelstwa. Wtedy, patrząc na przykład wypożyczalni CarFree, opłata wynosi od 500 do 1 500 złotych, ale wraca na nasze konto razem z dniem, w którym kończy się okres wynajmu auta.

Wśród innych rzeczy, na które musimy zwrócić uwagę, znajduje się przede wszystkim okres wypożyczenia auta. Wynajem samochodów w Częstochowie może być zarówno krótkoterminowy, jak i długoterminowy – inaczej mówiąc, może obejmować czas do miesiąca i powyżej miesiąca. Dłuższy okres wypożyczenia wiąże się oczywiście z niższą ceną na dobę. Kwota zależy jednak także od marki, modelu i klasy samochodu, na jaki się zdecydujemy.

Jakie auto wynająć?

Wypożyczenie samochodu w Częstochowie – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić? Mamy do wyboru kilka segmentów aut, pogrupowanych ze względu na komfort, osiągi czy moc. Najtańsza opcja to segment A, czyli niewielkie samochody idealne do przemieszczania się po mieście czy codziennych dojazdów do pracy. Warto zwrócić uwagę na największe plusy użytkowania samochodów tej klasy, czyli ich rozmiar i ekonomiczne parametry jazdy.

Jeśli jednak mamy nieco większe potrzeby, oczekujemy emocji wynikających z prowadzenia potężnej maszyny lub cenimy sobie komfort, lepszym wyborem będą samochody z innych kategorii. W tym przypadku wybór jest znacznie bardziej obszerny. Wśród interesujących opcji znajdują się między innymi auta takie jak Mazda 6, najnowszy Ford Focus w wersji kombi czy wysokiej klasy SUV-y od Mercedesa – każdy znajdzie coś odpowiedniego do swoich wymagań.

Kto powinien skorzystać z takiej opcji?

Podsumowując, wypożyczenie samochodu jest opcją idealną dla każdego, kto potrzebuje wygodnego środka lokomocji na krótszy lub dłuższy okres. Wynajem może być przydatny, gdy musimy codziennie dojeżdżać do pracy, odbierać dziecko z przedszkola czy jeździć na większe zakupy, a własny pojazd jest tymczasowo niedostępny. Miłośnicy motoryzacyjnych wrażeń będą z kolei zadowoleni z możliwości zapoznania się z interesującymi pojazdami i przetestowania ich podczas dłuższej wycieczki. Ten segment będzie także świetnym wyborem, gdy potrzebujemy odpowiednio reprezentować firmę podczas służbowych wyjazdów. Nie możemy także zapomnieć o kolejnej części oferty wypożyczalni, czyli busach i autach dostawczych. Pojazdy tego typu sprawdzą się między innymi podczas przeprowadzek i w trakcie podróżowania większym gronem.

Do wyboru jest mnóstwo różnych modeli i tylko od nas zależy, na jaki się ostatecznie zdecydujemy. Należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak cel naszych podróży, wymagania odnośnie do komfortu i wygody, a także możliwości finansowe. Należy dodatkowo pamiętać, że wypożyczony samochód musimy zazwyczaj oddać z dokładnie takim samym poziomem paliwa w baku, z jakim go otrzymaliśmy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content