Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Czy doczekamy się aquaparku?

Nowoczesny, wielofunkcyjny i wyposażony w najnowocześniejsze urządzenia – taki ma być częstochowski kompleks rekreacyjno-wodno-sportowy, który chce wybudować lokalny przedsiębiorca, Jan Olczyk. – Byłby to pierwszy w Polsce obiekt, który miałby tyle do zaoferowania pod jednym dachem – deklaruje prezydent Częstochowy. Inwestycja na być realizowana przy ul. Równoległej na Ostatnim Groszu w okolicy Makro.  

Sport Park to robocza nazwa przedsięwzięcia, za którego sukces niewątpliwie warto trzymać kciuki. Projekt architektoniczny kompleksu zakłada połączenie w jednym obiekcie aquaparku z kortami tenisowymi i do squasha oraz fitness clubem. Jednak to dopiero początek przedsięwzięcia – w dalszej perspektywie przedsiębiorca planuje rozbudować inwestycję o bazę noclegową oraz pola golfowe wraz z Akademią Golfa na gruntach należących obecnie do Oczyszczalni Ścieków „Warta”. Jan Olczyk, właściciel i dyrektor generalny częstochowskiej firmy OKAP wystąpił w grudniu 2012 r. o pozwolenie na budowę. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, prace budowlane ruszą na wiosnę br., a obiekt zostanie przekazany do użytkowania pod koniec 2014 roku.

Zachęcaliśmy przedsiębiorców zza granicy, jak i z kraju do inwestowania w naszym mieście. Cieszę się, że na takie przedsięwzięcie zdecydował się przedsiębiorca częstochowski, w dodatku działający w branży budowlanej. Taka inwestycja daje gwarancję, że obiekt powstanie dużo taniej, szybciej i lepiej – chwalił projekt Sport Parku prezydent Matyjaszczyk na konferencji prasowej. Inwestycja ma być wspólnym przedsięwzięciem firmy Olczyka oraz miasta. Taka współpraca da możliwość ubiegania się o dofinansowanie zewnętrzne. A jeśli nie uda się zdobyć wsparcia unijnego? – Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki kredytowaniu – zapewniał Olczyk.  Częstochowski przedsiębiorca nie chce zdradzać szacunkowych kosztów przedsięwzięcia, ale przyznaje, że w grę wchodzi kilkadziesiąt milionów złotych.
  
Właściciel firmy OKAP inwestycję tego typu planował od dawna i chciał ją realizować sam, bez wsparcia miasta. Początkowo przedsiębiorca myślał o wybudowaniu obiektu tenisowego, a do poszerzenia projektu o profil rekreacyjno-wodny miał go przekonać prezydent Matyjaszczyk. Jednak całość przedsięwzięcia ma być wykonywana jedynie z formalnym udziałem miasta – Sport Park powstałby na terenie prywatnym i nie byłby dofinansowywany z budżetu miejskiego. Udostępnienie terenów nadwarciańskich (ok. 14 ha powierzchni), których właścicielem jest Oczyszczalnia Ścieków „Warta”, pod pola golfowe będzie możliwe dopiero po zakończeniu I etapu inwestycji, tj. powstaniu obiektu przy Równoległej. Grunty te nie nadają się pod zabudowę i – jak twierdzi wiceprezydent Jarosław Marszałek – ciążą spółce. 

Autorem projektu architektonicznego sportparku (na zdjęciu) jest Przemysław Olczyk, syn inicjatora budowy budynku, właściciel Mobius Architekci.

Firma budowlana OKAP istnieje od 1989 roku. Na swoim koncie ma budowę obiektów kubaturowych, m.in. budynków użyteczności publicznej, mieszkań, dyskontów, placówek bankowych. Niektóre zlecenia okazały się jednak dla firmy niefortunne, ponieważ o zapłatę musiała zabiegać na drodze sądowej. Tak było w przypadku apartamentowców przy ul. Pułaskiego, które budowała na zlecenie warszawskiego dewelopera Corona (inwestycja została wstrzymana w początkowej fazie i nigdy nie została ukończona) oraz gmachu Akademii Polonijnej.

Udostępnij:

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content