Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Chcą słuchać Chopina

Niedzielne popołudnie upłynęło w Kruszynie pod znakiem muzyki klasycznej. Dla licznie zgromadzonej publiczności w Kościele św. Macieja Apostoła wspaniale zagrali i zaśpiewali młodzi, utalentowani muzycy, laureaci konkursów oraz stypendyści. Wystąpili w ramach projektu Akademia Pana Chopina, realizowanego przez OPK „Gaude Mater” oraz Jurajskie Stowarzyszenie Twórców Ludowych.

Pięknymi pieśniami najwybitniejszego polskiego kompozytora, Fryderyka Chopina, ugościli nas Michał Biel (fortepian), Urszula Ledwoń (fortepian) oraz Karolina Sambor-Kobiałka (śpiew).
To już czwarty koncert przygotowany w związku z APCH. Podobnie jak poprzednie (w Złotym Potoku, Żurawiu i Lgoczance), był wyjątkową okazją, aby promować zdolne osoby regionu częstochowskiego, a także przybliżyć wyjątkowe utwory oraz życie Chopina. – Już po czterech koncertach mogę powiedzieć, że zaskakuje nas frekwencja na tych imprezach, bowiem wydawałoby się, że mieszkańcy wsi, małych miejscowości, niewyrobieni muzycznie, niekoniecznie będą zainteresowani takimi projektami. A tutaj, we wszystkich kościołach czy też w Muzeum Regionalnym im. Zygmunta Krasińskiego było dużo więcej publiczności niż przewidywaliśmy – mówi Małgorzata Nowak, dyrektor Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”. – Pisząc wniosek zakładałam, że w każdym koncercie weźmie udział ok. 100 osób i byłoby znakomicie, bowiem występy mają także charakter edukacyjny. Słuchaczy jest jednak zdecydowanie więcej. Dziś wszystkie miejsca w kościele w Kruszynie były zajęte. Myślę, że przyszło dwa razy więcej publiczności, niż spodziewaliśmy się. Widzieliśmy bardzo dużo młodych ludzi, co fantastycznie świadczy na przyszłość – dodaje Małgorzata Nowak. Zadowolenia z występu nie kryją również widzowie. – To pierwszy koncert w ramach Akademii Pana Chopina, w którym biorę udział. Niezmiernie cieszę się, że mogłam na nim być, bo na pewno warto. Jeśli tylko mi się uda to będę na kolejnych – zapewnia Maria z Rędzin. – Bo koncert piękny… Kochamy Chopina – dodaje.
Kolejny koncert już w najbliższą niedzielę, 1 sierpnia, w ogrodach pałacyku w Nieznanicach. – Mam nadzieję, że pogoda będzie piękna, bowiem wybraliśmy rzeczywiście urokliwe miejsce, nad samym stawem – mówi Małgorzata Nowak. Plenerowy występ rozpocznie się o 17. Tym razem, usłyszymy dwóch zdolnych pianistów – Jakuba Brawatę oraz Michała Rota. Gorąco zapraszamy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content