Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

CEMEX współtworzył Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki

Budowa obiektu zlokalizowanego w otulinie Zespołu Staromiejskiego na Jordankach w Toruniu, wpisanego na listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO stanowiła duże wyzwanie dla CEMEX-u.

Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki to wielofunkcyjna sala koncertowo-kongresowa. Kompleks zbudowano według projektu światowej sławy architekta – Fernando Menisa. To koncepcja surowej betonowo-ceglanej konstrukcji, częściowo usytuowanej pod ziemią, doskonale wpisującej się w zabytkowy charakter gotyckiej architektury Torunia.

Dla CEMEX-u jednym z ciekawszych doświadczeń było przygotowanie betonowej mieszanki, która miała zostać użyta do wykonania elewacji budynku, maksymalnie zbliżonej do wzorca, który stworzył architekt. Próby w laboratorium trwały około dwóch miesięcy i po wielu modyfikacjach receptury udało się uzyskać kolor i fakturę, która została zaakceptowana przez głównego architekta.

Z betonu architektonicznego CEMEX powstała fasada bryły Pikado, czyli pokruszone cegły zatopione w betonie, dające wyjątkowy efekt wizualny. Przy współudziale CEMEX powstały także ściany z odbiciem desek, posadzki polerowane z odsłoniętym kruszywem melafirowym, nawierzchnie chodników wykonane z CEMEX DECO Stone, a także sala prób, w której ściany wykonane są ze specjalnymi dyfuzorami, powodującymi rozprzestrzenianie się dźwięku.

Podczas dwóch lat na tę inwestycję CEMEX dostarczył ponad 30 tys. m3 betonu, wyprodukowanego przez mobilną wytwórnię betonu na miejscu budowy.                                          

– CKK Jordanki to dla nas prestiżowa inwestycja. Próby wykonane przed realizacją projektu jako jedyni przeszliśmy pomyślnie, co przyczyniło się do wyboru CEMEX jako dostawcy mieszanek betonowych na tę inwestycję. Podczas realizacji dostaw napotkaliśmy wiele ciekawych, ale i wymagających dla producenta zastosowań mieszanki betonowej. Teraz efekty naszej pracy może zobaczyć każdy kto pojawi się z wizytą w Toruniu – powiedział dyrektor Wytwórni Mobilnych, Sławomir Dobrowolski.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content