Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Artur Warzocha nowym prezesem spółki TAURON Nowe Technologie

Tygodnik ma dla Czytelników „świeżą” wiadomość: Artur Warzocha (członek PiS i częstochowski polityk) został właśnie prezesem spółki TAURON Nowe Technologie. To oznacza, że pożegnał się on ze stanowiskiem wiceprezes KRUS, na rzecz prezesury w Grupie TAURON.

Niespełna dwa miesiące temu pisaliśmy na łamach 7 dni o tym, że minister Jacek Sasin (Ministerstwo Aktywów Państwowych ) planuje wdrożyć program ratunkowy dla polskiego górnictwa, którym miałby kierować nowy wiceminister i jednocześnie pełnomocnik rządu, odpowiedzialny za restrukturyzację górnictwa węgla kamiennego w Polsce. Wówczas to wielokrotnie w mediach krajowych przewijało się nazwisko polityka z Częstochowy Artura Warzochy. Awans nie doszedł jednak do skutku, co nie oznacza, że zawodowa kariera Warzochy utknęła w martwym punkcie. A życiorys, między innymi kandydat na prezydenta Częstochowy, prezes Warzocha ma bogaty.

Artur Warzucha (PiS) znany jest z wielu zaszczytnych funkcji – był m.in. rzecznikiem prasowym ostatniego wojewody częstochowskiego (dziś wiceministra rolnictwa i posła PiS Szymona Giżyńskiego); wicedyrektorem Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie; pierwszym wicewojewodą śląskim; pracownikiem Najwyższej Izbie Kontroli; radnym Częstochowy oraz radnym sejmiku śląskiego; senatorem z ramienia PiS (w poprzedniej kadencji parlamentu), a ostatnio wiceprezesem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Teraz został prezesem spółki TAURON Nowe Technologie.

Obok Artura Warzochy w zarządzie spółki TAURON Nowe Technologie zasiadł Piotr Apollo – na fotelu wiceprezesa. 

Na stronie internetowej spółki czytamy: „TAURON Nowe Technologie (TNT)  to jedna z głównych spółek w Grupie TAURON, której działalność opiera się na założeniach idei Smart City, a jej głównym celem jest dostarczanie rozwiązań technologicznych do miast i gmin. Tworzy w ten sposób inteligentną  przestrzeń, od oświetlenia ulicznego, aż po rozwiązania inteligentnej infrastruktury elektroenergetycznej, w tym rozwiązań związanych z elektromobilnością, a całość zarządzana z jednego źródła w ramach  tworzenia smart city. Wszystko po to, aby  miasta i gminy stały się przyjazne, a przede  wszystkim bezpieczne dla mieszkańców.
Spółka zarządza majątkiem oświetleniowym w blisko 600 gminach, obsługuje ponad 660 tysięcy punktów świetlnych oraz ponad 100 tysięcy punktów świetlnych należących do gmin. Zarządza flotą 20 pojazdów elektrycznych oraz stacjami ładowania pojazdów elektrycznych zlokalizowanymi na terenie czterech województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego.
Kapitał zakładowy spółki (wpłacony) wynosi 9.535.649 złotych.”

100-procentowym właścicielem spółki TAURON Nowe Technologie, którą od teraz zarządza Artur Warzocha jest TAURON Polska Energia S.A. Z kolei w posiadaniu TAURON Polska Energia S.A. jest około 30 powiązanych kapitałowo spółek m.in.:
TAURON Wydobycie S.A.
TAURON Wytwarzanie S.A.
TAURON Dystrybucja S.A.
TAURON Ciepło sp z o.o.
TAURON Ekoenergia sp. z o.o.
TAURON Obsługa Klienta sp. z o.o.
TAURON Sprzedaż sp. z o.o.
TAURON Czech Energy s.r.o.
Kopalnia Wapienia Czatkowice sp. z o.o.
Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa sp. z o.o.
TAURON Sprzedaż GZE sp. z o.o.
TAURON Dystrybucja Pomiary sp. z.o.o
TAURON Serwis sp. z.o.o.
Wsparcie Grupa TAURON sp. z.o.o.
Bioeko Grupa TAURON sp. z o.o.
TAURON Ubezpieczenia sp. z o.o.
Nowe Jaworzno Grupa TAURON sp. z o.o.
i oczywiście – TAURON Nowe Technologie S.A.

W przypadku TAURON Polska Energia S.A. Skarb Państwa posiada ponad 30 procent akcji. Prawie 11 procent jest w rękach KGHM Polska Miedź S.A. (spółka kontrolowana przez Skarb Państwa), a niewiele ponad 5 procent ma Nationale-Nederlanden Otwarty Fundusz Emerytalny. Pozostali inwestorzy indywidualni i instytucjonalni posiadają łącznie prawie 54 procent akcji.

Wejście do Grupy TAURON to wielka rzecz…

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content