Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Amerykański sen w Częstochowie?

W ostatni piątek odbyła się konferencja prasowa z udziałem profesora Longina Pastusiaka. Tematy były dwa: propozycja rozszerzenia dostępu do broni w świetle ostatnich wydarzeń w ??odzi oraz wpływu wiedzy o zarządzaniu miastami Ameryki Północnej na losy Częstochowy.

Pierwszy temat pojawił się w związku z  tragicznymi wydarzeniami w ??odzi. Przypomnijmy – we wtorek, 19 października mieszkaniec Częstochowy, Ryszard C. wtargnął do łódzkiego biura PIS, gdzie zastrzelił Marka Rosiaka, męża b. wiceprezydent ??odzi i ranił nożem asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego. Na bazie tych wydarzeń aktualny stał się temat rozszerzenia dostępu do broni. W sejmie już od dłuższego czasu znajdują się 2 projekty dotyczące tego zagadnienia – jeden złożony przez Andrzeja Czumę (jeszcze jako posła PO) oraz Janusza Palikota, który złożył jako przewodniczący Komisji Przyjaznego Państwa. Zakładają one, że każdy kto nie jest karany, powinien posiadać dostęp do broni. Zdaniem profesora Pastusiaka fałszywe jest w tym przypadku powoływanie się nie na doświadczenie amerykańskie. – W ubiegłym roku w krajach Ameryki Północnej miało miejsce 23 mln aktów przestępczych, w tym większość z udziałem broni. Chciałem się absolutnie przeciwstawić postulatom rozszerzenia dostępu do broni. Apeluję, by również Państwo, dziennikarze przyłączyli się do tego głosu – powiedział Pastusiak. Profesor stwierdził także, że ostatnimi czasy żyjemy Palikotem i Kaczyńskim, a nie martwimy się o problemy, które mogą „uszczęśliwić nasz kraj”. Nie skupiamy się na rzeczywistych sprawach, które trapią miliony Polaków, i którym właśnie teraz, podczas kampanii powinniśmy się uważniej przyjrzeć. Niestety niewłaściwa postawa polityków sprawia, że pomijane są bieżące wydarzenia. Zamiast skupić się na prawdziwych problemach, zajmujemy się wewnątrzpartyjnymi przepychankami. – W naszym kraju oponent traktowany jest jak wróg. Zamiast rozmawiać, prowadzi się walkę. A polityka wymaga kompromisu i dialogu. Należy ubolewać nad patologią, której przykład mieliśmy w ??odzi. W tym przypadku należy nazwać sprawy po imieniu – to było morderstwo na tle politycznym – powiedział profesor Pastusiak.
Kolejnym tematem poruszonym na konferencji był amerykański sen w częstochowskich realiach. Zapytany, czy jest on możliwy w naszym mieście stwierdził, że szansą na rozwój Częstochowy jest wykorzystanie potencjału miasta jako ośrodka akademicko – przemysłowego. Według profesora urok USA nie polega na pięknie miast, bo tych tak naprawdę jest niewiele, ale na ogromnej samodzielności w rozwiązywaniu problemów, a co za tym idzie – kompetencji władz samorządowych. A Częstochowa posiada kompetentnych samorządowców. Ma także uczelnie oraz potencjał przemysłowy. I właśnie połączenie tych dwóch komponentów jest drogą do sukcesu naszego miasta. Poza tym co roku do Częstochowy przybywa od 3-4 mln pielgrzymów i turystów. Zdaniem profesora Pastusiaka właśnie hotele, rozrywka i usługi są przyszłością naszego miasta. Trzeba tylko stworzyć warunki, by ludzie zostawiali tu pieniądze.

Konferencję z udziałem prof. Longina Pastusiaka, polityka, historyka, amerykanisty – jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci SLD poprzedził wykład z okazji Dni Patrona Szkoły im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Po konferencji profesor udał się w Aleje, by porozmawiać z spotkanie z mieszkańcami miasta.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • support@wordpress.com

    / A jakie musze miec opaacowrne badania, aby m c np. rabowac inne miasta? Bo nie mam takiej opcji po lewej stronie jak klikam na jakies miasto. ;/

  • support@wordpress.com

    / A jakie musze miec opaacowrne badania, aby m c np. rabowac inne miasta? Bo nie mam takiej opcji po lewej stronie jak klikam na jakies miasto. ;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content