Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Aktywny senior w Dzielnicowym Ośrodku Społeczności Lokalnej

„Klub Mieszkańca” – DOSL Śródmieście jest propozycją skierowaną do Częstochowian w każdym wieku. Zajęcia proponowane w ramach działań klubu to m.in.: spotkania integracyjne, warsztaty edukacyjne, zajęcia z kompetencji cyfrowych, zajęcia językowe, manualne i ruchowe. Mają one na celu zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Celem jest także zapobieganie wykluczeniu społecznemu poprzez wzmacnianie aktywności społecznej i integracji lokalnej.

Seniorzy biorą udział w spotkaniach z ciekawymi osobami w formie drzwi otwartych, a także w licznych panelach dyskusyjnych. Do tej pory odbyły się już spotkania chociażby z autorką powieści Sylwią Winnik, a także piosenkarką i aktorką Izabelą Trojanowską. 

Życie klubu uatrakcyjniają również wyjścia do instytucji kultury i innych ciekawych miejsc. Wspólnie spędzany czas wzbogacają także rozmaite wydarzenia organizowane z okazji świąt Dnia Kobiet czy Andrzejek.

Wychodząc naprzeciw aktualnym potrzebom mieszkańców, animatorzy pracujący w Dzielnicowym Ośrodku Społeczności Lokalnej Śródmieście, pozostają w gotowości do wsparcia i pomocy seniorom w czasie trwającej pandemii. Jest to m.in.: pomoc w drobnych zakupach spożywczych, realizacji recept czy po prostu rozmowa. 
Klub to empatyczna grupa ludzi pragnąca zjednoczyć mieszkańców, pokazać jak wspólnie organizować czas i przede wszystkim czerpać z tego radość. Proponuje zajęcia manualne, komputerowe, naukę języka angielskiego, warsztaty makijażowe, rozśpiewane popołudnie, porady dietetyka i księgowego, a dla ciała poranną gimnastykę czy fitness.

Organizatorzy starają się zadbać o integrację klubowiczów organizując dla nich wspólne wyjścia na spektakl, do kina czy chociażby na koncert. Niebawem rozpoczną się również zajęcia Tai Chi czy Nordic walking, spotkania z dzielnicowym czy ze strażakiem.

– Przyjazna atmosfera, którą tworzy nasz zespół z pewnością odgrywa ważną rolę w istnieniu naszego klubu. Cieszymy się, że klubowicze to doceniają i chętnie do nas dołączają – mówią organizatorzy.

Jeśli pragniesz rozwijać swoje pasje i spotykać się z interesującymi osobami zapraszamy do Fundacji Dla Rozwoju, Al. Kościuszki 13
tel. 663 750 534
www.fdr.com.pl

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content