Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(26.04.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(26.04.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Jak rozpalić grilla?

Zaczynamy od wyboru odpowiedniego węgla i rozpałki. Węgiel powinien pochodzić z drzew liściastych, unikajmy brykietu – zawiera klej, którego „smakiem” może przesiąknąć nasze danie. Podpałka do grilla powinna być pochodzenia naturalnego, np. wióry drewniane. Nigdy nie używajmy do rozpalenia grilla benzyny czy oleju – popsują smak potrawy i mogą nam zaszkodzić. Grill ustawiamy w dobrym miejscu (zwróćmy uwagę na kierunek wiatru, który będzie niósł dym). Jeśli używamy rozpałki w płynie, najpierw układamy węgiel, który następnie polewamy. 
Gdy wybraliśmy podpałkę stałą – umieszczamy ją w trzech miejscach na palenisku i obkładamy ją większymi kawałkami węgla. Przykładamy ogień do podpałki i czekamy, aż zajmie cały węgiel (możemy pomagać dmuchając lub za pomocą miecha). 
Ogień powinien wygasnąć samoistnie pozostawiając żarzące się „kamyczki”, na które nakładamy kolejne porcje węgla, przenosząc na nie żar. Gdy wszystkie kawałki pokryją się białym nalotem, nakładamy ruszt. Kiedy się nagrzeje, układamy na niego mięso czy warzywa. 
Pamiętajmy, aby na węglu nie pojawił się ogień!

2. Jak pielęgnować skórzane torebki?

Zadbajmy o to, by wewnątrz torebki zawsze panował porządek. Nie chodzi o drobiazgi, które każda kobieta w torebce mieć musi, ale o niepotrzebne papierki, paprochy i kurz. Regularnie powinniśmy czyścić wnętrze torebki, uprzednio ją opróżniając, a następnie kilkakrotnie potrząsając, by wypadły z niej wszelkie paprochy. Do usunięcia tych najbardziej uciążliwych możemy użyć odkurzacza. Pamiętajmy także o wyczyszczeniu wszystkich zapinanych kieszonek. 
Najprostszym sposobem na odświeżenie wierzchniej warstwy torebki jest przetarcie jej zwilżoną miękką szmatką lub nawilżaną chusteczką pielęgnacyjną dla dzieci. 
Możemy także sięgnąć po bardziej specjalistyczne preparaty. Na rynku dostępne są specjalne środki do czyszczenia skóry, które ją wyczyszczą i dodatkowo zaimpregnują. Skóry nie należy pocierać zbyt mocno, bo możemy doprowadzić do jej uszkodzenia. 
Domowym sposobem na nadanie skórzanej torebce wyjątkowego blasku jest pocieranie jej połówką cebuli, a następnie wtarcie w nią bezbarwnej pasty do butów. Na koniec całość dokładnie polerujemy.

3. Jak zlikwidować glony w akwarium?

Niewielka liczba glonów świadczy o odpowiedniej ilości substancji odżywczych i prawidłowym oświetleniu. Jednak, gdy ta równowaga zostaje zachwiana, szczególnie chodzi o nadmiar fosforu, glony nadmiernie się mnożą. Należy bacznie obserwować ilość fosforu w wodzie i szybko reagować na jego wzrost powyżej 0,5mg/l. Ilość tych związków można sprawdzić za pomocą gotowych zestawów testowych dostępnych w sklepach akwarystycznych. 
Aby obniżyć jego ilość, trzeba wymienić wodę lub zastosować azotan potasu KNO3. W zwalczaniu glonów pomagają związki humusowe, które obniżają pH wody do 6,5-6,9. Można umieszczać na dnie lignity (stwardniały węgiel brunatny). 
Nadmiar glonów można także kontrolować wprowadzając do akwarium ryby, które zjadają glony, tj. molinezja ostrousta, otosek przyujściowy, zbrojnik niebieski, glonojad ancistrus, glonojad złoty.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content