Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(25.01.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(25.01.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

Jak odśnieżać nawierzchnie wokół domu, aby ich nie uszkodzić?

Zima, mrozy i opady śniegu to przede wszystkim usuwanie śniegu i lodu z podjazdu, tarasu, schodów wejściowych czy balkonu. Podczas tych czynności można niestety trwale uszkodzić nawierzchnie. Bez względu na to, z czego wykonane są nawierzchnie wokół domu, należy przygotować odpowiednie narzędzia i preparaty, niezbędne do ich pielęgnacji. 

Sposób obchodzenia się z nawierzchniami podczas zimy w znacznym stopniu zależy od wykorzystanych materiałów. Drewniane nawierzchnie na tarasie wymagają szczególnej ostrożności, dlatego warto poddać je impregnacji, a przy odśnieżaniu szczególnie uważać na zarysowania. Odpowiedniego zabezpieczenia wymaga też kostka brukowa. Już na etapie jej wyboru należy wziąć pod uwagę klasę mrozoodporności. Najlepiej, jeśli jest oznaczona klasą 3D. 

Pod śniegiem często zalega lód, co stwarza niebezpieczeństwo. Jednak dużym błędem jest posypywanie nawierzchni solą. Powoduje ona nie tylko korozję, przyczynia się do powstawania osadu na butach, ale i uszkadza nawierzchnie. W roztapiającym się śniegu powstaje roztwór soli, który w przypadku betonu wnika w jego strukturę i ponownie zamarza, co może powodować niszczenie nawierzchni od środka. 
Zamiast soli można używać piasku, jednak najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie tzw. materiałów uszorstkowiających, tj. np. drobnoziarnisty grys.
Wybór narzędzi do odśnieżania wydaje się sprawą bardzo prostą. Warto jednak dokładnie przemyśleć, jaki sprzęt wybrać. Niewielką ilość śniegu wystarczy usuwać przy pomocy gruboziarnistej szczotki. 
Kiedy jednak opady są intensywniejsze – najwygodniej posłużyć się odpowiednią łopatą. Dla nawierzchni wykończonych płytkami ogrodowymi najlepszym wyborem będzie taka, która posiada plastikową szuflę. Narzędzia wykonane z tworzyw sztucznych są lekkie i tanie, jednak zdecydowanie mniej wytrzymałe. Kiedy decydujemy się na łopatę aluminiową lub stalową – koniecznie zwróćmy uwagę, czy posiada ona zakończenie, np. w postaci gumowej nakładki, która uchroni przed zarysowaniami. Bezpiecznym rozwiązaniem dla posadzki będą także łopaty na kółkach, które pozwalają wygodnie i szybko zgarniać śnieg z dużych powierzchni, bez ryzyka uszkodzeń. 
Na rynku dostępne są także innowacyjne odkurzacze śniegowe, zamiatarki czy wielofunkcyjne maszyny elektryczne i spalinowe, służące do usuwania grubszej warstwy śniegu.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content