Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(21. września 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

(21. września 2017)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim.

1. Jak pozbyć się niepotrzebnych książek?
„Najgłupszym” rozwiązaniem jest wyrzucenie ich na śmietnik, a najlepszym – oddanie do antykwariatu. Ta metoda ma dwie zalety. Oddając książki do antykwariatu, po pierwsze otrzymujemy za nie wynagrodzenie, a po drugie sprawiamy, że dana książka, być może komuś potrzebna, trafi do jego rąk. 
Książki można też zdać do księgarni lub biblioteki, robiąc w ten sposób przysługę uczniom, studentom, czy po prostu miłośnikom czytania. 
Ponadto popytaj znajomych, czy nie potrzebują jednej z twoich książek. Jeśli natomiast chcesz sprzedać książki za niewielką kwotę, wystaw je na aukcji internetowej.

2. Jak dbać o noże kuchenne?
Podstawowa zasada to używanie noży zgodnie z ich przeznaczeniem. Nie otwierajmy nożem puszek, konserw, czy słoików, nie używajmy noży do prac w ogródku, bo będą się tępić i wyszczerbiać. Ponadto noże kuchenne nie lubią wilgoci, dlatego lepiej nie zostawiać ich w zlewie z brudnymi naczyniami, ani nie zostawiać na ostrzu resztek jedzenia. Po dokładnym umyciu noży, należy je starannie wytrzeć. Powinny być przechowywane w suchym i odpowiednim do tego miejscu. Umieszczone w szufladzie z innymi sztućcami będą się szybciej tępić. Dlatego najlepsze są specjalne bloki (np. drewniane) z otworami do przechowywania noży, można je też przyczepiać do specjalnej magnetycznej listwy. Lepiej też nie myć noży w zmywarce, bo mogą się zniszczyć, szczególnie drewniana rękojeść. Nożami nie można kroić bezpośrednio na twardej powierzchni, na przykład blacie kamiennym. Używajmy desek do krojenia, najlepiej drewnianych. Każdy nóż kuchenny trzeba od czasu do czasu naostrzyć używając specjalnych ostrzałek.

3. Jak pokonać nieprzyjemny zapach z ust?
Po pierwsze starannie myj zęby po każdym posiłku, czyść też język. Używaj nici dentystycznych i płynów do płukania, które ograniczają mnożenie się bakterii i odświeżają oddech. 
Po drugie wylecz zęby i dziąsła, usuń kamień i osad nazębny, kontroluj też stan protez. Dziury w zębach, chore dziąsła czy śluzówka bardzo często są źródłem przykrego zapachu. 
Po trzecie udaj się do laryngologa, bo częstą przyczyną nieprzyjemnego oddechu są schorzenia gardła, nosa i zatok. Winę za niemiłą woń mogą też ponosić schorzenia gastryczne, np. zapalenie śluzówki żołądka, nieżyt przewodu pokarmowego, zespół złego wchłaniania. 
Nieświeży oddech pomoże zamaskować żucie gumy, ssanie miętowych cukierków, żucie natki pietruszki czy liści mięty, a także goździków lub ziarenek kawy. Pomaga też cynk, np. w postaci tabletek do ssania, bo obniża poziom lotnych związków siarki i hamuje ich powstawanie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content