Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

20 wydarzeń na 20-lecie

Rok 2011 jest rokiem jubileuszowym dla Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”, który obchodzi 20-lecie działalności. Na tę okazję przygotowano program, który zaspokoi najbardziej wymagające gusta.

I tak na przykład: w lutym, w sali OPK odbędzie się wyjątkowe spotkanie, z wyjątkową osobistością. ROCKMANN – to spotkanie autorskie z Wojciechem Mannem, połączone z promocją książki  „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”.
W marcu, szczególnie dla pań, ale również dla wszystkich fanów muzyki klubowej zagra NOVIKA. BABSKIE GRANIE – koncert i impreza klubowa z udziałem najpopularniejszej polskiej DJ-ki, to hołd OPK dla wszystkich pań.
W kwietniu do Częstochowy zawita najlepszy w Europie zespół akordeonowy – Ukraiński Kwartet Akordeonowy HARMONIA.
A tradycyjnie już – w maju odbędzie się XXI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej „Gaude Mater”.  Podczas trwającej od 1-6 maja imprezie wystąpią światowej klasy wykonawcy: Andreas Scholl, The Kings Singers, a w Archikatedrze Częstochowskiej zaprezentowana zostanie VIII Symfonia Gustawa Mehlera. Utwór został napisany na 1000 wykonawców. Do jego zagrania potrzeba min. 350, i tylu właśnie zagra podczas festiwalu!

Między 19-21 maja OPK gościć będzie sławy polskiej sceny. Podczas BLISKICH SPOTKA?? 3-GO STOPNIA: 3 x monodram,  zobaczymy m.in. Jacka Kawalca w sztuce pt. „Ta cisza to ja” oraz Katarzynę Figurę w „Badaniach terenowych nad ukraińskim seksem”.
A już 2 czerwca w budynku dawnego Wełnopolu przy ul. 1 Maja wystąpi L.U.C, promujący album PYYKYCYKYTYPFF –  eksperymentalny, pionierski album polskiej fonografii, wyprodukowany wyłącznie przez elektroniczno-analogowe modulacje głosu jednej osoby. Wygenerowane przez swój aparat mowy rytmy, harmonie i szumy, L.U.C. przetworzył przez przeróżne urządzenia analogowo-cyfrowe, które następnie zapętlone stworzyły pełne harmoniczne utwory. Na tak przygotowane podkłady artysta serwuje swoje teksty.                                                                                             

Na 18 czerwca zaplanowano 8. już Noc Kulturalną – po raz pierwszy z motywem przewodnim, którym będzie światło. Organizatorzy zdradzają, że znany wszystkim i widziany niemal z każdego miejsca, najwyższy w mieście komin „zapłonie” nieznanym dotąd blaskiem.
„POLISH SACRED MUSIC Gaude Mater 2011” to cykl 4 koncertów w 4 stolicach europejskich: Londynie, Paryżu, Moskwie i Kijowie, organizowany w ramach Polskiej Prezydencji – wrzesień-listopad 2011. Ich celem jest promocja twórczości sakralnej polskich kompozytorów współczesnych, prezentacja najbardziej wartościowych kompozycji religijnych zachowanych w archiwach Klasztoru na Jasnej Górze i promocja osiągnięć Festiwalu ”Gaude Mater” na arenie międzynarodowej. 

To jedynie kilka spośród 20 wydarzeń, jakie „Gaude Mater” przygotowało na 2011 rok. Już teraz warto zaplanować kolejne miesiące tak, by móc wybrać te wydarzenia, w których chcemy uczestniczyć. A jest z czego wybierać!

Wszystkim pracownikom, przyjaciołom i sponsorom OPK Gaude Mater życzymy kolejnych 20 lat, pod znakiem samych sukcesów.

Pełny program znajdziecie Państwo w ostatnim numerze naszego tygodnika.

Udostępnij:

1 Komentarz

  • 2wid@op.pl

    Brawo Gaude Mater! LUC w Wełnopolu to bedzie coś pięknego…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content