Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Dzieci na wylocie

Będą zmiany w szpitalu na Parkitce. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przenosi oddział pediatrii dziecięcej do szpitala na Tysiącleciu. Nieco kontrowersyjna decyzja – zdaniem niektórych pracowników – podyktowana jest nowym projektem Kazimierza Pankiwicza, dyrektora szpitala.

– Wszyscy wiedzą, że od lat marzeniem dyrektora  jest stworzenie oddziału hematologii w naszym szpitalu. Nie ma w tym nic złego, wręcz przeciwnie – świadczy o tym, że dyrekcja chce rozszerzać i rozwijać usługi medyczne proponowane przez szpital na Parkitce. Niestety, by otworzyć nowy oddział, dyrektor chce zamknąć inny – jeden kosztem drugiego – mówi pielęgniarka zatrudniona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie. Prawdą jest, iż obecnie szpital na Parkitce posiada jeden z najlepszych na południu Polski oddziałów dziecięcych. Niewątpliwie wielkim atutem częstochowskiego szpitala jest skupienie w jednym miejscu zwanym pawilonem dziecięcym wszystkich koniecznych do ratowania zdrowia i życia dzieci oddziałów – chirurgia dziecięca, pediatria, laboratorium.
Decyzja o przeniesieniu jednego z oddziałów dziecięcych w praktyce oznaczać będzie, że chore dzieci przewożone będą od szpitala do szpitala. Na przykład badanie rezonansem możliwe jest wyłącznie w szpitalu na Parkitce. Dziecko, które trafi na Tysiąclecie będzie musiało być przetransportowane na Parkitkę, a potem z powrotem na oddział przy PCK. Podobnie w przypadku badań laboratoryjnych. Laboratorium na Tysiącleciu czynne jest do godziny 14, a na Parkitce całą dobę. Bardzo istotnym argumentem pozostawienia pediatrii przy Bialskiej jest współpraca międzyoddziałowa. W bezpośrednim sąsiedztwie pediatrii jest OIOM (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej), czy chirurgia dziecięca. W sytuacji nagłego pogorszenia stanu zdrowia dziecka, natychmiast przenoszone jest do właściwego oddziału.
Wydawałoby się, że Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, zajmujący olbrzymi budynek zlokalizowany w dzielnicy Parkitka jest na tyle duży, iż pomieści wszystkie niezbędne oddziały.      – Niestety brakuje nam miejsca. Na niektórych oddziałach pacjenci leżą na korytarzach – informuje rzecznik prasowy szpitala przy Bialskiej, Magdalena Sikora. Marzenie dyrektora o nowym oddziale, obecnie nie jest możliwe – z oczywistych powodów. Stąd przeniesienie pediatrii na Tysiąclecie. – Taki jest plan. Trudno jednak powiedzieć, kiedy to nastąpi. Przewidujemy, że jednak nie wcześniej jak w następnym roku. Obecnie przygotowywane jest jedno piętro szpitala przy PCK na przeniesienie pediatrii z Parkitki – mówi rzecznik prasowy.
Zmiany na Parkitce w niewielkim stopniu obejdą dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego, bo jest jedna dla dwóch szpitali – na Parkitce i na Tysiącleciu. Innego zdania są rodzice chorych dzieci, dla których wartościowanie oddziałów na te ważne i ważniejsze, w przypadku pediatrii nie pozostawia wątpliwości.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content