Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(08.11.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(08.11.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

Domowe sposoby na guza

Guzy zwykle nie są groźne, ale należy zachować czujność. Oto kilka skutecznych sposobów. Najpopularniejszym i najbardziej dostępnym jest przyłożenie zimnego przedmiotu (łyżka, woreczek z lodem, kostka lodu) do zbitego miejsca. Ma to na celu uśmierzenie bólu oraz zmniejszenie powstającego obrzęku. Przytrzymujemy przez kilka minut. 
Inny sposób to posmarowanie bolącego miejsca miodem, margaryną lub masłem. To pomaga guzowi szybciej się wchłonąć i stopuje jego powiększanie się. 
Bardzo skutecznym sposobem na pozbycie się guza jest użycie surowego jajka. Rozbijamy je i delikatnie odrywamy błonkę, którą znajdziemy przy skorupce. Używamy jej w taki sposób, że nakładamy ją od „mokrej” strony na guza i pozostawiamy jako specyficzny opatrunek.

Jak prać firanki?

By firanka była ozdobą naszego okna konieczna jest odpowiednia pielęgnacja i systematyczne jej pranie. Jak zatem prać taką tkaninę, aby jej nie zniszczyć? 
Wiele zależy od materiału. 
Firankę z tworzywa sztucznego takiego, jak nylon, tergal albo stylon, powinniśmy najpierw wytrzepać z kurzu, który się na niej zgromadził, a następnie zanurzyć ją w wannie z ciepłą wodą z dodatkiem mydła. Jeśli firanka mocno pożółkła, możemy dodać odrobinę wybielacza. Pod żadnym pozorem nie wolno firanki prać w automatycznej pralce, ponieważ z racji tego, że tkanina jest zbyt delikatna, może się zniszczyć. Nawet podczas prania ręcznego trzeba bardzo uważać i nie trzeć tkaniny zbyt mocno. Gdy firanka zostanie wyprana, trzeba ją dobrze wypłukać, używając do tego dużej ilości wody. Do ostatniego płukania możemy dodać trochę płynu do płukania tkanin, dzięki temu firanka nie będzie się elektryzować. Kiedy skończymy płukanie, nie wykręcajmy jej w rękach, tylko rozwieśmy nad wanną, aby sama ociekła z wody.
Firanki z lnu oraz bawełny pierze się podobnie, czyli również w cieplej wodzie z dodatkiem mydła, jednak do płukania należy dodać krochmalu ryżowego lub wody z gumą arabską. Oba specyfiki mają na celu usztywnienie tkaniny. Następnie należy je rozwiesić, by same wyschły. Gdy już wyschną trzeba je wyprasować, jednak pamiętajmy o tym, by nastawić żelazko na odpowiednią temperaturę.
Jeśli mamy kilka firanek do prania, możemy skorzystać ze specjalnych punktów pralni oraz prasowalni firanek.

Jak być menadżerem w swoim domu?

* Terapia szokowa. Jeżeli Twój partner lub dzieci uważają, że w domu jest mało pracy, a Ty nic nie robisz cały dzień, zastosuj terapię szokową. Rzeczywiście nie rób nic, całkowicie i absolutnie nic. Zobaczysz ich zdziwienie, gdy zorientują się jak bardzo wyręczasz ich w codziennych pracach i jak wiele spoczywa na Twojej głowie. Sterty niepozmywanych naczyń, brak obiadu, kurz na podłodze i brak czystych ubrań z pewnością przemówią im do rozumu.

* Ustal zakres obowiązków. Wspólnie zastanówcie się nad tym, co wymaga w domu zrobienia. Zrób listę tych rzeczy. Przygotuj tabelę, w której wypisane będą obowiązki oraz odpowiedzialne za nie osoby. Nawet małe dzieci bez problemu poradzą sobie z przynoszeniem brudnych ubrań do łazienki czy chowaniem zabawek na miejsce.

* Wymagaj od siebie i innych. Macie już ustalone obowiązki. Czas, aby się z nich wywiązywać. Zarówno Ty, jak i inni domownicy powinni wiedzieć, że przydzielona im część pracy jest ważna i ma duży wpływ na ogólną domową harmonię. Staraj się wypełniać swoje obowiązki jak najsumienniej i tego samego wymagaj od innych. Nie wyręczaj ich, nie wykonuj za nich ich części obowiązków. Jest to niewychowawcze i nie prowadzi do trwałej zmiany nawyków i zachowań. Stosuj żelazną konsekwencję.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content