Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

(01.02.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

(01.02.2018)Z nami poradzisz sobie ze wszystkim!

1. Co można zabrać do samolotu?

Lecąc samolotem musimy podzielić swoje rzeczy na dwa rodzaje bagażu: podręczny, który zabieramy ze sobą do kabiny samolotu oraz bagaż główny, który oddajemy przy odprawie i odbieramy na lotnisku docelowym. O ile przy bagażu głównym nie ma większych ograniczeń (prócz towarów niedozwolonych i ograniczeń wagowych), o tyle bagaż podręczny trzeba pakować mając na uwadze szereg obostrzeń. 
Foliowa torba – to niezbędny element przy bagażu podręcznym. Jest to torebka zapinana na zip o pojemności 1litra, gdzie należy trzymać i okazać do kontroli wszelkie „podejrzane rzeczy”, np. płyny, kosmetyki. 
Płyny – pojedyncze opakowanie może mieścić nie więcej niż 100 mililitrów płynu i musi być zapakowane w przezroczystej zamykanej torbie, której pojemność nie przekracza 1 litra. Dotyczy to wszystkich płynnych substancji, również kosmetyków tj. perfumy, kremy, a nawet pasty do zębów czy tuszu do rzęs. 
Pokarmy dla dzieci – mleko, kaszki w słoiczkach, soczki itp. – przy kontroli trzeba najczęściej udowodnić, że nie jest to coś groźnego, kosztując kilka łyków. Lekarstwa – o ile są one niezbędne w podróży, koniecznie trzeba je okazać do kontroli. Urządzenia elektroniczne – zabieranie na pokład samolotu odtwarzaczy MP-3, odtwarzaczy CD, laptopów, aparatów fotograficznych czy telefonów komórkowych jest regulowane przepisami obowiązującymi w porcie wylotu. Najczęściej są to rzeczy dozwolone, jednak nie wszystko może być używane w czasie lotu, np. telefony komórkowe muszą być bezwzględnie wyłączone lub ustawione na tryb samolotowy.

2. Jak wyprać śpiwór?

Pranie śpiwora to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. Bardzo łatwo można go trwale uszkodzić – by się tego wystrzec należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Pamiętajmy, że śpiwór powinniśmy w miarę możliwości prać jak najrzadziej. Nie warto od razu wrzucać go do pralki z każdą najmniejszą plamką. Miejscowe zabrudzenia możemy usunąć za pomocą nasączonej wodą i środkiem piorącym gąbką. Starajmy się przy tym możliwie jak najmniej zmoczyć wypełnienie śpiwora. 
Jeśli już koniecznie musimy wyprać śpiwór w pralce, musi mieć ona dostatecznej wielkości bęben, co najmniej 7 kg (śpiwór, gdy nasiąka wodą robi się bardzo ciężki). 
Jeśli zależy nam, by fachowo wyczyścić śpiwór, najlepiej rozejrzeć się za sklepem specjalistyczny, oferującym taką usługę. 
Kluczowe dla potrzeby uniknięcia potrzeby prania śpiwora, jest jego odpowiednie przechowywanie. W okresie nieużywania, śpiwór trzymamy maksymalnie rozwinięty w temperaturze pokojowej. W podróży najlepiej przechowywać go w pokrowcu z bawełny. Warto mieć ze sobą zapasowy pokrowiec, który użyjemy, gdy pierwszy np. zamoknie.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content