Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

ŻUŻEL: Ekstraligowe podsumowanie transferowe

Za nami wyjątkowo krótki okres transferowy w żużlowej Enea Ekstralidze. Zniesienie limitów KSM mocno ograniczyło ruchy drużyn, jednak mimo wszystko doszło do kilku ciekawych wzmocnień. Trudno wskazać jednoznacznego króla zimowego polowania, bowiem niemal wszystkie drużyny wyraźnie się wzmocniły. Przyjrzyjmy się zatem rywalom Włókniarza w sezonie 2014.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Wyjątkiem od zimowych wzmocnień jest właśnie beniaminek z Gdańska. Miejsca w składzie Wybrzeża znaleźli Lindgren i Madsen, którzy po słabym sezonie 2013 mają się nad morzem odbudować. Większość kibiców oraz ekspertów wątpi jednak w taki obrót spraw. Dodatkowo po wybraniu przez Sebastiana Ułamka oferty z pierwszej ligi Wybrzeże ma problem z drugim polskim seniorem. Jakby tego było mało klub nadal nie zapłacił zawodnikom za poprzedni sezon. Wśród niespłaconych jest między innymi Krystian Pieszczek. Zawodnik już dziś uznawany za jednego z najlepszych młodzieżowców w kraju stanowi silną kartę w talii trenera Wybrzeża, jednak z powodu zaległości stara się o rozwiązanie kontraktu.

W nadchodzącym sezonie zapowiada się bardzo wyrównana walka o play-off, a jedynym wyjątkiem jest Wybrzeże, które najprawdopodobniej po raz kolejny pożegna się z Ekstraligą bezpośrednio po awansie.   
Skład Wybrzeża: Fredrik Lindgren, Leon Madsen, Renat Gafurow, Thomas H. Jonasson, Peter Karlsson, Artur Mroczka, Krystian Pieszczek, Krzysztof Wittstock.

Betard Sparta Wrocław
Wrocławianie już w zeszłym sezonie sprawili dużą niespodziankę i na przekór ekspertom utrzymali się w Enea Ekstralidze. Największym wyzwaniem przed działaczami Sparty było utrzymanie w składzie Woffindena, co niespodziewanie udało im się bardzo szybko. Po tym przyszedł czas na wzmocnienia. Wrocław do reprezentowania swoich barw nakłonił Janowskiego i Pavlica, co znacznie wzmocniło zespół z Dolnego Śląska.
Skład Sparty: Tai Woffinden, Troy Batchelor, Jurica Pavlic, Maciej Janowski, Tomasz Jędrzejak, Patryk Dolny, Patryk Malitowski, Mike Trzensiok.

Fogo Unia Leszno
Unia w zeszłym sezonie postawiła na młodzież, która osiągnęła ostatecznie bardzo przyzwoity wynik. Mógł on jednak być dużo lepszy, ale nieustannie brakowało mocnego lidera, który gwarantowałby wygrane w decydujących biegach. Zarząd postanowił zakontraktować Nickiego Pedersena. Była to o tyle zaskakująca decyzja, że Duńczyk nigdy nie był zbyt lubianą postacią w Lesznie. W związku z tym przenosiny rozpoczęto od ocieplania wizerunku Pedersena wśród kibiców. Operacja zakończyła się sukcesem, ale nadal nie wiadomo jak Duńczyk wkomponuje się w zespół i czy będzie w stanie zostać kapitanem z prawdziwego zdarzenia.
Skład Unii: Nicki Pedersen, Damian Baliński, Kenneth Bjerre, Przemysław Pawlicki, Grzegorz Zengota, Piotr Pawlicki, Tobiasz Musielak, Marcin Nowak.

Stal Gorzów
Gorzowianie w zeszłym roku po bardzo słabym początku zakończyli sezon w środku tabeli. Apetyty w Gorzowie na nadchodzący sezon są jednak znacznie większe. Najważniejszym zadaniem działaczy Stali było zatrzymanie składu z sezonu 2013. Zadanie udało się zrealizować choć po kolejnym udanym sezonie na brak ofert nie mógł narzekać Iversen. Dodatkowo po krótkim epizodzie ze Startem Gniezno do zespołu powrócił Matej Zagar, co stanowi duże wzmocnienie gorzowskiego zespołu. 
Skład Stali: Niels Kristian Iversen, Matej Zagar, Krzysztof Kasprzak, Linus Sundstroem, Tomasz Gapiński, Piotr Świderski, Bartosz Zmarzlik, Adrian Cyfer, Łukasz Kaczmarek.

Unia Tarnów
Unia Tarnów po dużym sukcesie jakim było zajęcie trzeciego miejsca w zeszłym sezonie pragnie co najmniej powtórzyć ten wynik w roku 2014. Decyzja Janowskiego o powrocie do Wrocławia i odejściu słabo spisującego się Madsena zmusiła zarząd do szukania wzmocnień. Po niedługiej przerwie do zespołu powraca Greg Hancock, który od początku był na celowniku trenera Cieślaka. Do zespołu dodatkowo dołączył Krzysztof Buczkowski. O zawodnika długo walczył Włókniarz, jednak ostatecznie zdecydował się on na ofertę Unii Tarnów.
Skład Unii: Greg Hancock, Janusz Kołodziej, Krzysztof Buczkowski, Artiom Łaguta, Martin Vaculik, Kacper Gomólski, Mateusz Borowicz.

Unibax Toruń
Po aferze związanej z ucieczką z finałowego meczu przyszłość drużyny z Torunia w Ekstralidze stała pod znakiem zapytania. Ostatecznie Unibax wystartuje w rozgrywkach z ośmioma ujemnymi punktami. Po tej decyzji stało się jasne, że wicemistrzowie muszą się wzmocnić. Długo starali się pozyskać Patryka Dudka, ale ten wybrał rodzimy klub. Sięgnięto zatem po Emila Sajfutdinowa, który zostanie wypożyczony z Włókniarza. Trudniejszym zadaniem stało się sprowadzenie wzmocnienia na pozycję młodzieżową. Po dłogich negocjacjach z kilkoma zawodnikami klub doszedł do porozumienia z Oskarem Fajferem ze Startu Gniezno.   
Skład Unibaksu: Tomasz Gollob, Emil Sajfutdinow, Chris Holder, Darcy Ward, Adrian Miedziński, Paweł Przedpełski, Oskar Fajfer.  

Stelmet Falubaz Zielona Góra
Stelmet Falubaz Zielona Góra w minionym okresie transferowym nie dokonał właściwie żadnych ruchów. Bardzo dużo emocji wzbudziło możliwe przeniesienie Patryka Dudka do Torunia. Ostatecznie najlepszy młodzieżowiec poprzedniego sezonu nadal będzie reprezentował barwy Stelmetu. Po rocznym wypożyczeniu do zespołu powraca Aleksandr Łoktajew. Zastąpi on w składzie słabo spisującego się Davidssona. Nadal nie rozwiązała się najważniejsza kwestia dla Mistrzów Polski, mianowicie czy Łoktajew otrzyma polskie obywatelstwo. Falubaz stara się o nie od dłuższego czasu, a pozytywna decyzja bardzo wyraźnie wzmocniłaby formację młodzieżową zespołu, w którym, po przejściu Dudka w wiek seniora, brakuje pewnego ogniwa.
Skład Falubazu: Patryk Dudek, Jarosław Hampel, Piotr Protasiewicz, Andreas Jonsson, Aleksandr Łoktajew, Krzysztof Jabłoński, Mikkel B. Jensen, Kamil Adamczewski, Adam Strzelec, Alex Zgardziński.

dk
foto: Marek Dziurkowski

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content