Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

Zmiana adresu Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności

Osoby niepełnosprawne bądź te, które o taki status zamierzają się ubiegać nie będą zadowolone z decyzji władz miasta o przeniesieniu Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności z al. Niepodległości na peryferie Częstochowy. Z komunikatu magistratu wynika, że już od sierpnia orzecznictwo mieścić się będzie przy al. Pokoju 44 w budynku Centrum Medycznego ,,Amicus” (okolice huty, obok dawnego szpitala hutniczego). Urząd miasta zapewnia, że „warunki obsługi będą dużo bardziej komfortowe”. Czyżby?

Nowa lokalizacja ma podobno ułatwić osobom z niepełnosprawnościami dogodny dojazd z różnych punktów Częstochowy komunikacją miejską – autobusami i tramwajami. Owszem, na końcową pętlę tuż przed dawną Hutą Częstochowa dojeżdża – jeśli nie ma remontów – linia tramwajowa, ale wyłącznie nr 1. Jednak – przynajmniej dotychczas – nie jeździły tam tramwaje niskopodłogowe, co może być poważnym utrudnieniem dla osób niepełnosprawnych ruchowo, w tym na wózkach inwalidzkich. Taki sam problem dotyczy trzech, dojeżdżających tam linii autobusowych: 13, 19, 28.

Dalej w komunikacie miasta czytamy: „Z kolei ci, którzy dojeżdżają własnym środkiem transportu, będą mieć zapewniony bezpłatny parking”. Jednak stan techniczny nawierzchni parkingu i przylegającej ulicy, a nawet chodnika – pozostawiają wiele do życzenia. Co więcej, znalezienie wolnego miejsca parkingowego nie należy do łatwych, bowiem w budynku przychodni „Amicus”, prócz usług medycznych znajdują się spółki skarbu państwa: Regionalny Fundusz Gospodarczy i Częstochowa Wiolinowa. A ci przyjmują swoich klientów i pacjentów. Zapytaliśmy więc magistrat, czy planuje stworzyć nowe miejsca parkingowe dla petentów Zespołu. Do dnia publikacji nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Pytań zresztą, mamy znacznie więcej:

* Kto podjął decyzję o przeniesieniu Zespół ds. orzekania o niepełnosprawności oraz co było powodem, że wybrano miejsce na peryferiach miasta i akurat przychodnię „Amicus”, spółkę zależną od Regionalnego Funduszu Gospodarczego?

* Dlaczego urząd miasta nie zdecydował się na nową lokalizację we własnych zasobach lokalowych, których jest sporo na terenie Częstochowy?

* W jakiej wysokości będzie czynsz i za jaką powierzchnię najmu?

Prawdą jest natomiast, że jeśli już osobie niepełnosprawnej uda się dotrzeć do budynku, to jego wnętrza są przyjazne. W środku działają dwie windy, które umożliwiają poruszanie się między piętrami. Szerokie korytarze ułatwiają swobodne przemieszczanie się. Zdaniem magistratu, wszystkie pomieszczenia są dostępne nie tylko dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, ale i tych z dysfunkcjami wzroku, słuchu i innymi ograniczeniami.

Planowany termin rozpoczęcia pracy Zespołu w nowej siedzibie to sierpień tego roku.

Do tematu powrócimy.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content