Skontaktuj się z nami!

Reklama

To jest miejsce na Twoją reklamę

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-217 Częstochowa

Redakcja

tel. 34 374 05 02
redakcja@7dni.com.pl
redakcja7dni@interia.pl

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
marketing7dni@gmail.com
redakcja7dni@interia.pl

Edit Template

„Zima z CEMEX” – aktywne ferie w gminie Rędziny

Dzięki współpracy Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość” ze Stowarzyszeniem MADE i wykładowcami Uniwersytetu J. Długosza w Częstochowie grupa 30 uczniów ze szkół podstawowych w Rędzinach i Koninie w gminie Rędziny miała okazję do aktywnego spędzenia czasu podczas tegorocznych ferii zimowych. Bezpłatne warsztaty związane z tematyką bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, kreatywności i emocji pozwoliły na integrację dzieci w przyjaznych i bezpiecznych warunkach.

Zimowe warsztaty CEMEX odbyły się w dniach 4-8 stycznia 2021 roku. Pod okiem doświadczonych nauczycieli akademickich uczniowie wzięli udział w trzech czterogodzinnych spotkaniach, poświęconych tematyce świata cyfrowego, emocjom oraz kreatywności. Spotkania odbyły się w małych, 10-osobowych grupach, w ścisłym reżimie sanitarnym.

Warsztaty poświęcone przestrzeni cyfrowej pozwoliły dzieciom poznać różnice między cyberprzestrzenią i rzeczywistością, zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, a także efektywnego komunikowania się w wirtualnej przestrzeni. Zajęcia dotyczące emocji umożliwiły uczestnikom zgłębienie znaczenia uczuć i sposobów radzenia sobie z trudnymi emocjami, zwłaszcza w okresie pandemii, gdy dzieci są od siebie odseparowane i mają ograniczony kontakt ze sobą. Warsztaty o kreatywności były okazją do twórczego wyrażenia siebie i rozwijania wyobraźni. 

Projekt „Zima z CEMEX” zaangażował w sumie niemal 30 uczniów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 Rędzinach oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Koninie.  Kolejna grupa, 12 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Mstowie skorzysta z zajęć w lutym. Akcja jest odpowiedzią na potrzeby interesariuszy oraz wyzwania, jakie stawia przed społeczeństwem pandemia COVID-19. W czasie zdalnej nauki i ograniczonych kontaktów interpersonalnych oraz mniejszymi możliwościami ekspresji i budowania więzi emocjonalnych przez dzieci, warsztaty zorganizowane przez CEMEX pozwoliły najmłodszym spędzić czas wspólnie z rówieśnikami w ciekawy oraz bezpieczny sposób.

Projekt „Zima z CEMEX” stanowi kontynuację akcji „Lato z CEMEX” oraz nawiązuje do realizowanej przez Fundację CEMEX inicjatywy „Wirtualna Szkoła CEMEX”. Wszystkie projekty były odpowiedzią na potrzeby społeczności lokalnych wobec wyzwań, jakie postawiła przed nimi pandemia koronawirusa, a która uniemożliwiła tradycyjne spędzanie wakacji, ferii, czy uczestniczenie w stacjonarnych lekcjach w szkołach. CEMEX wspiera społeczności w okolicy swoich zakładów, stawiając sobie za cel ich rozwój oraz zwiększanie szans na integrację mieszkańców.

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dołącz do nas!

Zapisz się do Newsletera

Udało się zasubskrybować! Ups! Coś poszło nie tak...
Archiwum gazety
Edit Template
Materiały audio
Materiały wideo

Kontakt

Tygodnik Regionalny 7 dni

Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa

Biuro reklamy

tel. 34 374 05 02
kom. 512 044 894
e-mail: marketing7dni@gmail.com
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

 
Redakcja

tel. 34 374 05 02
e-mail: redakcja@7dni.com.pl
e-mail: redakcja7dni@interia.pl

Wydawca 7 dni

NEWS PRESS RENATA KLUCZNA
Al. Wolności 22 lok. 12
42-200 Częstochowa
NIP: 949-163-85-14
tel. 34/374-05-02
mail: redakcja@7dni.com.pl

Media społecznościowe

© 2023 Tygodnik Regionalny 7 dni
Skip to content